30 شهریور 1400 ساعت 12:54

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور بعد از استماع سخنان مسئولان درباره سرنوشت هرندی

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خطاب به مسئولان حوزه‌های اجتماعی حاضر در جلسه با تاکید سه باره بر اقدام از همین امشب گفت: مادران و کودکان آسیب دیده در حال تلف شدن در شهر هستند و مسئولان پیش دستی کرده واز همین امشب جایی را برای اسکان مادران و کودکان اختصاص دهند.

فاطمه دانشور، رئیس کمیته اجتماعی شواری اسلامی شهر تهران در جریان دویست و یازدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران پس از استماع گزارش مسئولان در خصوص موضوع محله هرندی گفت: حدود 4 سال قبل فعالین حوزه آسیب های اجتماعی به زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی هشدار دادند و اگر به این موضوع به صورت تخصصی نپردازیم این آسیب همچنان تشدید می شود.

وی از وجود مادران آسیب‌ دیده‌ای که بارداری سوم و چهارم خود را پشت سر می‌گذارند درحالیکه از فرزندان متولد شده قبلی بی‌اطلاع هستند، خبر داد و گفت: جای فعالان حوزه اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد در جمع‌هایی که برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی شکل می‌گیرد خالی است.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران مهمترین وظیفه بهزیستی را کسب قدرت مداخله برای مددکاران اجتماعی دانست و گفت: ورود به موضوعات مربوط به محله هرندی باید از طریق مددکاران اجتماعی صورت گیرد که این مددکاران نیاز داشتن قدرت مداخله دارند و سازمان بهزیستی باید برای پر کردن این خلأ قانونی اقدام کند.

دانشور در خصوص وظایف نیروی انتظامی و شهرداری اظهار داشت: وظیفه نیروی انتظامی برقراری امنیت است و وظیفه شهرداری ایجاد زیر ساخت ها لازم برای این موضوع است.

وی در ادامه اعلام کرد: در همین شب‌ها مادران و کودکان بسیاری در خیابان می‌خوابند و هیچ نهادی اعم از بهزیستی و کمیته امداد جایی برای آنها ندارد که بتوانند شب را سحر کنند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران توضیح داد: بهزیستی کودکان را از مادران جدا می‌کند و هر یک را در جای جداگانه نگهداری می‌کند از این رو مادران ترجیح می‌دهند برای فرار از گشت‌های بهزیستی به سرویس های بهداشتی بروند و پس از رفتن این گشت ها به پارک باز می گردند.

دانشور خطاب به مسئولان حوزه‌های اجتماعی حاضر در جلسه با تاکید سه باره بر "اقدام از همین امشب" گفت: مادران و کودکان آسیب دیده در حال تلف شدن در شهر هستند و مسئولان پیش دستی کرده واز همین امشب جایی را برای اسکان مادران و کودکان اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه تنها یک مسافرخانه در تهران این مادران و کودکان را نگهداری می کنند، گفت: خوشبختانه مجوز لازم برای این مسافرخانه با همکاری سردار ساجدی‌نیا در حال صدور است اما این اقدام قطعاً کافی نیست.

وی خطاب به قالیباف و پرویز فتاح که در جلسه حضور داشتند، گفت: شما امروز مسئولیت شهرداری تهران و کمیته امداد را برعهده دارید و ممکن است فردا در این مسند حضور نداشته باشید اما سازمان‌های مردم نهاد سالهاست که با معضلات اجتماعی درگیر هستند و اگر می‌خواهید نتیجه بگیرید باید آنها را در سیاستگذاری و تصمیم سازی مشارکت دهید.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به ضعیف بودن قانون مرتبط با اتباع بیگانه اشاره کرد و گفت: قانونی برای مقابله با پدیده کودکان بی خانمان خارجی وجود ندارد. کودکی افغانی سراغ دارم که پدرش در جریان کارتن خوابی فوت کرده و مادرش هم خودکشی کرده است اما تکلیف این کودک در قانون مشخص نشده است.

وی از ورود مجلس به موضوع وضعیت کودکان خارج از نکاح نیز به عنوان یک ضرورت یاد کرد و گفت: در این حوزه نیز قانون تعیین تکلیف نکرده است چند مادر و کودک دیگر باید از بین برود تا مسئولان برای این معضل چاره‌ای بیاندیشند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group