18 مرداد 1399 ساعت 03:55

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

در جلسه ستاد کاهش آسیب های اجتماعی وزارت بهداشت که به ریاست دکتر ایازی ( معاونت اجتماعی ) برگزار شد گزارشی از فعالیتها و خدمات ” مهرآفرین ” در حوزه رسیدگی به وضعیت مادران و کودکان در معرض اسیب ارائه دادم که گزازش بسیار جامعی بود .

در جلسه ستاد کاهش آسیب های اجتماعی وزارت بهداشت که به ریاست دکتر ایازی ( معاونت اجتماعی ) برگزار شد گزارشی از فعالیتها و خدمات ” مهرآفرین ” در حوزه رسیدگی به وضعیت مادران و کودکان در معرض اسیب ارائه دادم که گزازش بسیار جامعی بود . آنچه در این گزارش خودنمایی میکرد اشاره به ۶۰۶ کودک تحت حمایت موسسه است که مددکاران بعد از دو سال تلاش نتوانستند برایشان شناسنامه بگیرند با اینکه بالای نود درصد آنها ایرانی اند. همچنین بعنوان نماینده یک سازمان مردم نهاد فعال در حوزه آسیب های اجتماعی ، جهت پیشگیری از وقوع کودک آزاری با اشاره به ماجرای تلخ فوت دختر بچه ساوه ای بعلت کودک آزاری ، خاطر نشان کردم کودکان طلاق هایی که والدین رفتارهای پر خطر نظیر اعتیاد دارند از سوی ناپدری ، نامادری و یا شرکای جنسی متعدد بسیار آسیب پذیرند لذا از سیستم قوه قضاییه که نماینده اش در جلسه حضور داشت خواستم طی دستورالعملی هنگام ثبت طلاق ، موارد طلاق های پرریسک برای کودکان طی سازوکاری به بهزیستی و سازمان های مردم نهاد فعال نظیر مهرافرین جهت انجام بازبینی های دوره ای مددکاری و ثبت گزارش مددکاری ازشرایط نگهداری کودکان اعلام شود . چه بسا بسیاری از این کودکان مدتها تحت ازارند و اگر در این بازه زمانی توسط مددکار تشخیص داده شود منجر به مداخله زود بهنگام و پیشگیری از فوت کودک میشود . نظیر مصوبه وزارت بهداشت که آن نیز بعد از گزارش های مهرافرین ابلاغ شد که طی ان ضمن اجباری شدن سم زدایی نوزادان معتاد ،از تحویل انان به مادران دارای رفتارهای پر خطر خودداری میشود . خوشبختانه این گزارش مورد توجه کارشناسان اداره پیشگیری قوه قضاییه قرارگرفت و مقررشد بعد از این در جلسات قوه قضاییه به منظور ارائه گزازش های دقیق تر و ارائه راهکار پیشنهادی جهت کنترل پدیده کودک آزاری حضور یابم .

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group