31 تیر 1398 ساعت 18:27

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

 تهران - ایرنا - نمایشگاه هنری نقاشی کودکان کار و خیابان شامل 80 اثر روز شنبه به همت شهرداری منطقه 3 و مؤسسه رویش نهال در نگارخانه زمرد تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این نمایشگاه که با حضور رضا دباغی شهردار، مهدی پیرهادی معاونت اجتماعی منطقه 3، مسئولان شهری و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران گشایش یافت، حدود ٨٠ اثر نقاشی کودکان کار برای فروش به نمایش گذاشته شده است.
درآمد حاصل از فروش آثار نقاشی عرضه شده دراین نمایشگاه به پدیدآورندگان آثار که کودک و نوجوان هشت تا ١٨ ساله هستند، تعلق می گیرد.
این نمایشگاه از امروز (شنبه) به مدت یک هفته برای بازدید عموم علاقمندان دایر است.
علاقمندان به دیدن از این نمایشگاه می توانند از ساعت ٩ تا ١٨ به نگارخانه زمرد واقع در پاسداران، دشستان هشتم، کوچه نیایی مراجعه کنند.

* سه هزار کودک کار تحت حمایت هستند
فاطمه دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه افتتاح این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: براساس بررسی های صورت گرفته در سال ٨٩ حدود ١٣ هزار کودک کار در سطح شهر تهران حضور دارند.
وی خاطرنشان کرد: البته تعدادی از کودکان نیز در کوره های آجرپزی، کارگاه های زیرزمینی و یا به صورت مخفی کار می کنند که در این آمار لحاظ نشده اند.
دانشور تصریح کرد: از این تعداد کودک سه هزار نفر در قالب سازمان های مردم نهاد تحت حمایت هستند.
دانشور با اشاره به وجود مشکلات قانونی در این زمینه اظهار کرد: متأسفانه کارگاه های زیر پنج نفر مشمول قانون کار نمی شوند در حالیکه بسیاری از کودکان کار در کارگاه های خانوادگی استثمار می شوند.
رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران افزود: اگر آموزش کودکان کار جدی تلقی نشود باید در زمینه ساخت زندان و کانون اصلاح و تربیت هزینه کرد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group