کد خبر:742 بازدید: 12179 بازدید

 عضو شورای شهر تهران گفت: منبع شهردار تهران در خصوص آمار "۲۰۰ هزار نفری محتاجان نان شب" در شهر تهران کجاست؟ نمره دولت در خصوص کودکان کار چهار و نمره شهرداری ۹ است

فاطمه دانشور در جلسه علنی امروز شورای شهر درباره اظهار نظر اخیر شهردار تهران مبنی بر اینکه 200 هزار نفر در شهر تهران به نان شب محتاجند گفت: به شهردار تهران تذکر می‌دهم که منبع این آمار کجاست؟ که می‌خواهند به شناسایی 50 هزار نفر اغنیا مشکل نان شب را حل کنند. آمار ارائه شده نمی‌تواند علمی باشد و باید مشخص شود که منظور فقر مطلق است یا نسبی.

وی با اشاره به اینکه دو سال است که حنجره‌ام را پاره می‌کنم تا آمار کودکان کار و خیابان را دریافت کنم تصریح کرد: وقتی آماری ندارم چکار می‌توانم انجام بدهم؟

وی با اجرای طرح هبه با اشاره به اینکه این طرح ناکارآمد بوده است گفت: در بررسی‌هایم متوجه شدم که این کالا به خوبی توزیع نمی‌شود در ارتباط با کودکان کار نیز حرکات شهرداری کاملاً نمایشی است که باید نسبت به آن تجدید نظر شود از سویی از شهرداری می‌خواهیم در چارچوب مصوبات شورا برای کودکان کار افراد آسیب‌پذیر اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه دولت، مجلس و شهرداری هر سه در بحث کودکان کار رفوزه هستند گفت: نمره دولت 4 و نمره شهرداری 9 است تنها دلخوشی ما صحبت‌های مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کودکان افغانی و مهاجر می‌توانند مدرسه بروند.

دانشور با اشاره به اینکه وقتی کمیته امداد در ساماندهی کودکان کار می‌گوید مأموریت نداریم بهتر است شهرداری نیز تنها بر اساس چارچوب تعیین شده عمل کند گفت: با توجه به این در ماه رمضان قرار می‌گیریم از رئیس کمیته امداد دعوت می‌شود تا یک جلسه در شورا درباره فقر مطلق و اینکه چه تعداد افراد به نان شب محتاجند گزارش ارائه شود.

وی درباره منطقه هرندی نیز گفت: باید این موضوع در کمیسیون فرهنگی بررسی کند زیرا که مسیر صحیحی را طی نمی‌کند.


گروه دیما
سئو و پشتیبانی: گروه دیما