16 تیر 1399 ساعت 14:07

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

.

به مدت پنج روز به استان مركزي سفر نمودم . مهرآفرين نزديك هشت سال است كه در استان فعال است اما دو ماه است كه تيم مددكار اجتماعي خود را در شهر اراك مستقر نموده كه ضمن مطالعه وضعيت آسيب هاي اجتماعي استان بويژه شهر اراك مداخلات خود را در بهبود وضعيت مادران و كودكان مبتلا به اعتياد اغاز نموده است . نشست هاي مفيدي با مسئولان و نمايندگان سازمان هاي مردم نهاد استان داشتم و بازديدهايي نيز از مناطق آسيب خير نظير منطقه چشمه موشك داشتم . متاسفانه در اين استان نيز اعتياد به زنان و كودكان در معرض خطر امان نداده و اين قشر، در گير فقر زيرساختهاي ساماندهي جدي در اين حوزه هستند . نمونه هاي بارز اين كمبودها موارد ذيل بود:
١- نبود اقدامات پيشگيرانه از سوي دستگاهها جهت كنترل اعتياد خصوصا در بين زنان و كودكان.
٢- نبود كمپ هاي ترك اعتياد بصورت رايگان هم براي مردان هم زنان و نبود هيچ كمپي براي كودكان ( زير هجده سال)
٣- پديده تولد كودكان حاصل ازدواج هاي ثبت نشده و وجود بحرانهاي جدي در اين خصوص كه عمدتا منجر به فروش يا رها شدن اين نوزادان ميشود علي الخصوص در مناطق حاشيه اي و گاها روستايي
٤- رويت زنان و مادران معتاد به شيشه و هروئين در مناطق روستايي كه پيش تر اصلا گزارش نشده بود و اين نشان از شيوع اين پديده شوم اجتماعي دارد علي الخصوص در بين زنان كه قابل تامل است.
٥- نبود مراكز اقامتي مادران و كودكان اسيب ديده يا بي سر پناه
٦- نبود خيريه هاي قدرتمند و متخصص كه به ارائه خدمات حمايتي از افراد اسيب ديده اجتماعي بپردازند.
٧- پايين بودن درجه پاسخگويي مسئولان استان و عدم حساسيت و اراده جدي براي مواجهه و ساماندهي انواع آسيب هاي اجتماعي.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group