13 تیر 1399 ساعت 18:56

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

.

نخستين نشست " مهاجران خارجي ، فرصت ها و تهديدها " در شوراي شهر تهران به همت كميته اجتماعي و با حضور خانم اشرفي موسس انجمن حمايت از كودكان و مهاجران خارجي ، محمد جلال عباسي استاد دانشگاه تهران و رييس موسسه مطالعات جمعيتي و ساير ان جي اوهاي فعال در حوزه مهاجران خارجي برگذار شد ؛
اهم نكات جلسه:
١- از جمعيت ٦٥ ميليون مهاجر جهان ، ٨ ميليون اختصاص به مهاجرين افغان دارد.
٢- آمارها وجود دو تا سه ميليون مهاجر را در ايران نشان ميدهد كه نهصد و پنجاه هزار نفر ان قانوني اند.
٣- شهر تهران بيشترين جمعيت مهاجر را به خود اختصاص داده است.
٤-جمعيت افغان نسبت به جمعيت ايران جوانتر هستند بطوريكه٥٤ درصد از مهاجران افغان ١٤ تا ١٨ ساله هستند.
٥- بخش عمده مهاجران افغان در ايران نسل دوم هستند..
٦-تهران يك سوم كل مهاجران خارجي را در خود جاي داده است و در پايان اينكه با اين حجم از جمعيت مهاجرين ، مركزي جهت تحقيقات براي شناخت مهاجرين تاسيس نشده است و تا كنون فقط چهار تحقيق در اين حوزه صورت گرفته و اين جلسه هم نخستين جلسه در سطح مسئولان است كه براي شناخت جمعيت مهاجران برگذار ميشود كه كاملا بيانگر خلاها و فقر پژوهش ، سياستگذاري و قانونگذاری در حوزه مهاجرين است .

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group