16 تیر 1399 ساعت 12:18

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

.

صبح امروز به شيرخوارگاه شبير و تركماني سرزدم . به جهت اطلاع از وضعيت نوزادان و كودكاني كه يكسال گذشته از سوي موسسه مهرآفرين به اين شيرخوارگاهها سپرده شده بودند. ساختمان جديد شيرخوارگاه با سرعت در حال ساخت بود ، هزينه ساخت آن توسط خيرين تامين شده است كه جاي خوشحالي دارد . بعد از گفتگو با مدير مركز پيرامون مسائل شيرخوارگاه متوجه شدم هشتاد درصد بچه هاي سپرده شده به فرزند خواندگي رفته اند و مواردي مانده اند كه بدليل مصرف بيش از حد مواد توسط مادرشان دچار بيماريها و ضايعات جسمي و مغزي ماندگار شده اند . تعدادي از هموطنان خوبمان كه مقيم خارج از كشور هستند با مراجعه به مهرافرين اعلام امادگي كردند كه داوطلب به فرزند خواندگي گرفتن كودكان بيمار هستند كه جاي تقدير دارد و پيرامون اين موضوع نيز صحبت كرديم. سپس راهي بازديد از شيرخوارگاه تركماني واقع در محله فلاح تهران شدم . تركماني فضاي محدودتر و كوچكتري داشت بدليل ابلاغيه وزارت بهداشت ، ازدحام  شيرخواران به يكباره بالا رفته بود و مدير پرتوان مركز به شدت مشغول رتق و فتق امور بود اما با تمام زحمات وي ، كمبود نيرو خودنمايي ميكرد . چند نكته برايم قابل تامل بود : ١- از تراكم و تعداد نوزادان ميتوان شيوع اعتياد در زنان جوان رو متوجه شد كه خود زنگ خطر است.
٢- ضايعات و بيماريهاي مغزي رسيده به نوزادان نشان  از مصرف بيش از حد مواد در مادران و نشان از عدم غربالگري اعتياد از زنان باردار در مراكز بهداشتي دارد كه بايد بسرعت در برنامه وزارت بهداشت قرارگيرد.
٣- خلا برنامه هاي كنترل جمعيت در ميان افرادي كه رفتارهاي پرخطر دارند ميتواند براي جمعيت آينده كشور چالش ساز باشد .
٤- ضعف و خلاهاي شديد قانوني كه منجر به رسوب اين كودكان در بهزيستي ميشود به ويژه زماني كه مادر معتاد اقدام به ترك نمي نمايد و تمايلي هم براي ترك ندارد ولي هفتگي به بهزيستي و كودكش سر ميزند و نگاه پانسيون به بهزيستي دارد. كه بايد مجلس بسرعت لايحه حمايت از كودك و خانواده را با اصلاحات جديد تصويب كند و قوانين سلب حضانت و امين موقت و ... را بازنگري و متناسب با نياز روز نمايد.
٥- ممنوعيت جذب نيرو بويژه مددكار و مربي به سرعت از روي بهزيستي برداشته شود خصوصا اينكه به ازاي افرادبازنشسته نيز جذب صورت نمي گيردلاجرم با اين ظرفيت قطعا بهزيستي از عهده حل آسيب هاي اجتماعي بر نمي آيد و اين در حالي است كه همه انتظار دارند بهزيستي به حل آسيب هاي اجتماعي بپردازد .
٦- بسرعت درهاي بسته بهزيستي باز شده و نيروهاي داوطلب و مسئول كه داراي شاخصه هاي كار داوطلبي ميباشند به داد تنهايي مربيان و تنهايي كودكان برسند ، اين طفل معصومها را در آغوش گرفته نوازش كنند.
در پايان از تلاش بي وقفه و مسئولانه كادر اين دو مركز تشكر نموده و از دولت ميخواهم تامين نيروي انساني مورد نياز بهزيستي به سرعت در هيئت دولت بررسي و تصويب و وجه آن تامين شود كه قطعا براي مراقبت از كودكانمان ابدا حرف از نبود اعتبار  نبايد زد .

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group