13 تیر 1399 ساعت 18:48

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
دانشور خبر داد:

 رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از وجود ۱۰۰ چادر در حیاط حرم امام خمینی (ره) برای پناه دادن به بی‌خانمان‌ها خبر داد.

فاطمه دانشور در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به بی‌خانمان‌هایی که در حرم امام خمینی(ره) پناه داده شده‌اند، گفت: حسن خمینی این افراد را که عمدتاً بی‌خانمان‌های مهاجر از شهرستان‌ها هستند، پناه داده است.

وی با اشاره به بازدید خود از این افراد گفت: در حیاط حرم حدود ۱۰۰ چادر زده بودند و مدت نگهداری این افراد عموماً سه ماه است. لذا خواهش می‌کنم این افراد را از آنجا پراکنده نکنند.

دانشور ضمن تشکر از نوه امام (ره) به دلیل پناه دادن به این افراد خاطرنشان کرد: این کار وظیفه مساجد ما است و زمان پیامبر نیز مساجد تنها محل عبادت نبودند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با ابراز نگرانی از اینکه در شهرستان‌ها زیرساختی برای پناه دادن به بی‌پناهان وجود نداردT اظهار کرد: در حال حاضر گورخوابان به کمپ‌ها منتقل شدند که کمپ با سرپناه فرق می‌کند. باید به این موضوع توجه داشته باشیم که تعداد بی‌خانمان‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی و عدم توانایی لایه‌های پایین اجتماع در مواجهه با تورم رو به افزایش‌ است.

این عضو شورای شهر با اشاره به مشکلات اجتماعی به ویژه برای زنان و کودکان در این چادر‌ها از شهرداری تهران خواست به این افراد خدمات کاهش آسیب ارائه کند و ساماندهی و اسکان آن‌ها در شهرستان‌های خودشان صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به رونمایی از منشور حقوق شهروندی بیان کرد: چرا در این منشور حق هویت پیش‌بینی نشده است در حال حاضر نسل دوم افراد بدون شناسنامه را داریم که نمی‌توانند از خدمات اجتماعی برخوردار شوند.

دانشور خاطرنشان کرد: اگر قرار است این منشور به تصویب برسد باید حق هویت نیز در آن دیده شود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group