فاطمه دانشور | عضو شورای شهر | مهرآفرین

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: در بحث حمایت از کودکان سیاست‌گذاری یکپارچه و همانگی بین دستگاه‌ها وجود ندارد.

 فاطمه دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران امروز شنبه 28 آذر در مراسم رونمایی از اثر نماد ملی حمایت از کودک، اظهار داشت: وضعیت کودکان در کشور نگران‌کننده است و در سفرهایی که داشتم متوجه شدم کودکان بدسرپرست در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند.

وی افزود: در سفری که به یکی از روستاهای سیستان‌وبلوچستان داشتم با خانمی برخورد کردم که از 13 کودک سرراهی نگهداری می‌کرد که هیچ‌کدام از آن‌ها مدرک هویتی نداشتند و حتی از ادامه تحصیل محروم بودند و متأسفانه این کودکان دغدغه کسی نبود.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: وجود این گونه موارد نشان می‌دهد که نیازمند کارهای علمی و حضور دانشمندان اجتماعی در حوزه کودکانه هستیم.

دانشور افزود: در بخش کودکان سیاست‌گذاری یکپارچه دیده نمی شود و هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف وجود ندارد. در این حوزه نیازمند مشارکت‌های نهادهای حکومتی و NJO ها هستیم زیرا NJO ها در بستر جامعه هستند و باید ساختاری شکل بگیرد که وضعیت کودکان را دیده‌بانی و برای آن‌ها تصمیم‌گیری کند.

وی گفت: امروز بیشتر از گذشته نیازمند نهادهای حمایتی هستیم زیرا در گذشته به این میزان کودکان کار و زنان کارتن‌خواب نداشتیم.

فاطمه دانشور عضو شورای شهر

آخرین اخبار

web stats log analyzer

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Cyanviolet Group