31 تیر 1398 ساعت 10:35

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

۲۸ آذرماه مراسم رونمایی از نهاد ملی حمایت از کودک در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار می شود.

فاطمه دانشور با اشاره به اهمیت این نهاد ، ارزیابی و مطالعه کشورهایی که میزان کمی از گزارش کودک آزاری در آن‌ها وجود دارد، تصریح کرد: با مطالعه این طرح در چنین کشورهایی و ارزیابی قوانین و برنامه‌های ساختار کشورمان به راهکاری دست یافتیم که بر اساس آن باید نهادی بین بخشی متشکل از نمایندگان دستگاه‌ها و NGOها (سازمان‌های مردم نهاد) تشکیل شود و البته سهم ۵۰ درصدی دستگاه و NGOها در آن رعایت شود تا به آرمان حمایت و پشتیبانی از وضعیت کودکان و اقدامات پیشگیرانه و به هنگام در این خصوص هر چه سریعتر برسیم.
رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: این طرح در کشورهای پیشرو که کودک به عنوان سرمایه آینده از اهمیت بالایی برخوردار است بازدهی خوبی داشته از این رو سعی داریم تا با ارائه طرح و تشکیل این نهاد، حساسزایی را در میان مسئولان ایجاد کنیم تا به مشکلات کودکان به نحو شایسته‌ای رسیدگی شود.
عضو پارلمان شهری گفت: در جلسه‌ای که با معاون اول رئیس جمهور داشتم توانستم قول مساعد را در حمایت از این طرح دریافت کنم.
وی افزود: پیگیری‌های من برای تحقق این طرح ادامه دارد و هیچ گاه خسته نمی‌شوم البته امیدوارم که در عمل نیز شاهد تحقق وعده‌های مسئولان باشیم چرا که من به عنوان سازمان مردم نهاد مطالعات و هزینه‌های تحقیق و ارائه این طرح را به عهده گرفته، اما بیش از آن قدرت اجرایی ندارم و نهادی همچون نهاد ریاست جمهوری باید در اجرا و تحقق آن ورود کند.
دانشور با اشاره به اهمیت ایجاد این نهاد تاکید کرد : با تشکیل این نهاد شاهد سلیقه‌ای عمل کردن مددکاران در بیمارستان و در زمان تولد کودکی از مادر کارتن خواب و معتاد نخواهیم بود چرا که برخی مددکاران با وجود شرایط نا مساعد مادر، متاسفانه نوزاد را به جای بهزیستی به مادر تحویل می‌دهند که همین امر صحنه‌های دلخراش رها شدن نوزاد در خیابان را رقم می‌زند که اگر نهاد ملی حمایت از کودک ورود کند با عملکرد چنین مددکارانی برخورد و به وضع کودک رسیدگی می‌شود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group