15 تیر 1399 ساعت 21:55

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به لزوم رفع مشکلات اجتماعی پیشنهاد کرد: معاونت و یا سازمان رفاه اجتماعی در نهاد ریاست جمهوری تشکیل شود.

فاطمه دانشور روز سه شنبه در حاشیه اجرای طرح جمع آوری زنان معتاد متجاهر در محدوده بوستان بهاران محله هرندی با تاکید بر حضور سازمان های مردم نهاد(NGO) در تصمیم گیری و تصمیم سازی این سازمان پیشنهادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باید از وجود نمایندگان سازمان های مردم نهاد در ساختار تشکیل سازمان رفاه و اجتماعی استفاده شود چرا که این نهادها در کف جامعه حضور داشته و از معضلات اجتماعی ناشنیده مسئولان با خبر هستند.
وی تصریح کرد: چند سالی است که با افزایش پدیده کارتن خوابی زنان معتاد در سطح پایتخت مواجه هستیم و در طول چند سال گذشته برنامه ریزی خاصی برای مبارزه با این پدیده در سطح شهر تهران تصمیم گیری و عملیاتی نشده است.
دانشور به نحوه شکل گیری پدیده کارتن خوابی در جامعه اشاره کرد و گفت: زمانی که در سطح خانواده ها، پدر و یا مادر دچار اعتیاد می شوند فرزندان خانواده به ویژه دختران احساس ناامنی کرده، از خانه فرار و جایی بهتر از پارک ها پیدا نمی کنند.
وی با اشاره به بحث پیشگیری در زمینه رفع مشکلات اجتماعی ادامه داد: در این شرایط باید با کمک مددکاران اجتماعی این افراد را تحت پوشش قرارداده و در صورت اعتیاد این کارتن خواب ها شرایط ترک را مهیا سازیم .
عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه لازم است در صورت وجود خلاء قانونی اقداماتی برای رفع آن صورت بگیرد، گفت: لازم است وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی با تامین یارانه مورد نیاز برای خانواده های بد سرپرست شرایط مناسبی برای پیشگیری از این پدیده شوم اجتماعی مهیا کند.
وی برای اجرای این امر پیشنهاد کرد بانک اطلاعاتی از بیماران روانی در بیمارستان ها، زندانیان و افراد معتاد تشکیل شود و گفت: با کسب این اطلاعات می توان برای زنان تحت سرپرست این افراد یارانه ای مناسب را تعیین و پرداخت کرد.
دانشور با اشاره به حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) از خانواده های بد سرپرست گفت: این نهاد انقلابی با بازنگری در ماموریت های خود می تواند با تعیین بسته های حمایتی علاوه بر یارانه ناچیز مستمری برای این خانواده ها نیز کمک کند.
وی همچنین از سازمان بهزیستی درخواست کرد که به مدد شهرداری تهران آمده و با استفاده از مددکاران مجرب خود زمینه روانکاوی منحصر به فرد هریک از معتادان و کارتن خواب ها انجام دهند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group