15 تیر 1399 ساعت 20:05

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

«فاطمه دانشور» رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، داشتن خانواده‌های پرتنش، آزار جسمی و جنسی، اعتیاد در خانواده و فقر مطلق را از عمده دلایل فرار دختران از خانه دانست.

«فاطمه دانشور» رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، داشتن خانواده‌های پرتنش، آزار جسمی و جنسی، اعتیاد در خانواده و فقر مطلق را از عمده دلایل فرار دختران از خانه دانست. به گفته وی این روند نشان می‌دهد ارگان‌هایی مانند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که باید از این افراد حمایت کنند، وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهند.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تعطیل شدن واحدهای تولیدی و بیکار شدن کارگران را نیز یکی دیگر از دلایل مهم کارتن‌خوابی زنان دانست و گفت:«بیکاری و نبود خدمات بیمه همگانی که حمایت درستی از افراد بیکار داشته باشد، منجر به کارتن‌خوابی برخی خانواده‌ها از جمله زنان و اعتیاد آنان می‌شود.»

«فاطمه دانشور» ورود شهرداری برای جمع‌آوری زنان کارتن‌خواب در شهر را تلاشی ناموفق دانست و گفت: «زندگی این افراد به دلیل مشکلات فراوان اقتصادی و اعتیاد در تلخی فرو رفته است، در این وضعیت شهرداری وارد عمل شده و آن‌ها را جمع‌آوری می‌کند، اما شهرداری نمی‌تواند برای انسانی که تا این حد مشکلات را تجربه کرده است، نقش موثری بازی کند چراکه مشکل این افراد با یک سرپناه موقت حل نمی‌شود.»

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group