31 تیر 1398 ساعت 09:51

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

همایش نقش زنان در توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور عضو شورای اسلامی شهر تهران در یاسوج با حاشیه های جالبی همراه بود.

عصر روز گذشته همایش استانی نقش زنان در توسعه با حضور فاطمه دانشور عضو شورای اسلامی شهر تهران در محل سالن همایش‌های دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج برگزار شد.

 

این همایش که قرار بود ساعت 2:30 دقیقه بعدظهر برگزارشود با تاخیر 1ونیم ساعته ،ساعت 4 شروع شد.از همان بدو ورود فاطمه دانشور به  محیط دانشگاه با استقبال پرشور جوانان وبانوان فعال فرهنگی دانشگاه و افرادی که برای دیدن  مهمان  آمده بودند همراه بود  . تمام راه رو ها وسالن های ساختمان ولایت دانشگاه آزاد یاسوج مملو از جمعیت بود. وقتی همایش را به نام نقش زنان در توسعه معرفی می کنند انتظار میرفت وقتی وارد سالن می شوی با حضور حده اکثری بانوان دانشجو وکارآفرین وفعال روبه رو شوی اما وقتی وارد سالن شدیم با افرادی باچهره های متفاوت روبه رو شدیم که برای بانوی کارآفرین ما هم جای تعجب داشت.

در بین جمعیت زیادی که درسالن وراه روها جمع شده بودند افراد معلول و بی بضاعت با نامه ها وپرونده های پزشکی دردست به چشم میخورد که به چهره هایشان که نگاه می کردی اوج محرومیت را در نگاهشان می شد فهمید . تقاضای دیدار با دانشور را داشتند اما به دلیل کمبود وقت با مخالفت انتظامات همایش روبه روشدند.

بعد از قرائت قرآن وسرود جمهوری اسلامی ایران مصطفی بسطامی  دبیر همایش با عرض پوزش از شرکت کنندگان به دلیل تاخیر در برگزاری همایش  اظهار کرد: زن در توسعه نقش و جایگاه بالایی دارد و در استان کهگیلویه و بویراحمد نیاز است که این نقش بیش از پیش تبیین شود.

وی  بیان کرد: امروزه شاهدیم که زنان در همه عرصه‌ها حضور داشته و از توان خود برای توسعه استان و کشور استفاده می‌کنند.

بسطامی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از جوان‌ترین استان‌های کشور از نظر سن بانوان به شمار می‌رود که 35 درصد از زنان ما بین 15 تا 30 سال سن دارند.

عضو انجمن فرهنگی دانشگاه آزاد واحد یاسوج  با بیان اینکه همین استان یکی از بیشترین آمارهای زنان بی‌سرپرست را به خود اختصاص داده است، گفت: آمار بالای بیکاری در بین زنان نیز در استان آمار بالایی است.

فاطمه دانشور عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این آیین با دیدن جمعیت حاضر در این همایش که تعداد مردان با زنان برابری می‌کرد با تعجب گفت: من فکر میکردم الان با سالنی پراز جمعیت بانوان روبه رو شوم اما نتیجه برعکس شد وبه نظرم موضوع همایش راباید عوض کرد.

وی افزود: همه دارایی انسان به پول و دارایی نیست و لذا باید بگردیم و دارایی اصلی را پیدا کنیم.

عضو شورای شهر تهران  بیان کرد: خداوند به بندگان خود سرمایه‌های فراوانی ارزانی داشته و به همه به یک اندازه سرمایه داده تا بتوانند از این سرمایه به درستی استفاده کنند.

دانشور گفت: خوب فکر کردن بزرگترین سرمایه‌ای است که نصیب هر انسانی می‌شود و اگر از قوه تفکر خود به خوبی استفاده کنیم مشکلات برطرف می‌شوند.

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: ثروتمند شدن برای زنان بد نیست و در تاریخ دیده‌ایم که حضرت خدیجه(س) با سرمایه خود کمک بزرگی به توسعه اسلام کرد.

این بانوی خیر گفت: متأسفانه از کودکی ترسی در دل زنان گذاشته شده تا نتوانند استعدادهای خود را بروز دهند و مردان از همان کودکی با ریسک‌پذیری آشنا می‌شوند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران به حضور بیشتر زنان و دختران در دانشگاه‌ها نسبت به مردان اشاره کرد و گفت: این خود دلیلی دارد چرا که مردان بازار کار را به دانشگاه بیش از زنان ترجیح داده‌اند.

زهرا زمانی نائب رئیس شورای شهر یاسوج عدم آشنایی با حقوق شهروندی و حق و حقوق زنان در قوانین و فقر در ابعاد فرهنگی و اقتصادی را از مشکلات زنان در استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و گفت: بالا رفتن نرخ بیکاری زنان و دختران موجب افزایش افسردگی در میان این قشر شده است.

وی با اشاره به افزایش سن ازدواج در دختران و زنان افزود: افزایش طلاق و پایین بودن سرانه ورزشی بانوان، نبود تعاونی زنان و عدم وجود فضای اختصاصی بانوان از جمله شهربانو و پارک بانوان از دیگر مشکلات زنان استان است.

زمانی اظهار کرد:48 درصد زنان استان در مناطق روستایی و عشایری زندگی می‌کنند که به دلیل پایین بودن سطح سواد درگیر مشکلات متعدد بهداشتی هستند.

در این همایش سردار عدل هاشمی از سرداران دفاع مقدس به نقش کهگیلویه و بویراحمد در دوران‌ها و برهه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: این استان در عرصه‌های مختلف از جمله 8 سال دفاع مقدس و همچنین در سازندگی کشور و تولید نقش مهمی در کشور داشته است.

هاشمی تصریح کرد: بیش از هر چیز استان کهگیلویه و بویراحمد نیروی انسانی کارآمد و تحصیل کرده‌ای دارد که می‌توانند در همه عرصه‌ها برای توسعه کشور و استان مفید باشند.

وی گفت: باید از این نیروی جوان بهترین استفاده‌ها را برای توسعه استان کرد.

درپایان همایش وقتی نوبت به تجلیل  ازمادران شهدا و بانوان برتر علمی، فرهنگی و نخبه شد تعدادی از بانوان شرکت کننده در همایش به بالای جایگاه آمدند و تقاضای صحبت حضوری با بانوی خیر راداشتند که با دخالت مسئولین همایش جایگاه راترک کردند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group