فاطمه دانشور | عضو شورای شهر | مهرآفرین

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران در یاسوج تاکید کرد:
بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

 رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران گفت:شهر یاسوج یک شهر مهاجر پذیر است که پیشنهاد می‌کنم کمیته‌ای برای جلوگیری از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی در شورای شهر یاسوج تشکیل شود.

فاطمه دانشور ظهر امروز در نشست با اعضای شورای شهر یاسوج و مدیر کل بهزیستی استان کهگیلویه وبویراحمد که  در سالن جلسات شورای شهر یاسوج برگزارشد با اشاره به اجتماعی شدن رویکرد شورای شهر تهران گفت: در برنامه‌ پنج ساله شورای شهر تهران اجتماعی کردن و برخورد با آسیب‌های اجتماعی مد نظر این شورا است.

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران بیان کرد: یکی از معضلاتی که باعث می‌شود فضای شهر زشت شود کودکان کار، دستفروشان و متکدیان است که جمع‌آوری این افراد در دستور کار شورا است.

وی توجه به بانوان را یکی دیگر از برنامه‌های مد نظر شورای شهر تهران دانست و افزود: احداث فضاهای که بانوان بتوانند فعالیت‌های آزاد ورزشی و اجتماعی داشته باشند مانند پارک‌های شهربانو، پارک‌های بانوان و پارک بهشت مادران تدارک دیده شده است.

این مسئول با بیان اینکه فقر و بیکاری عامل اصلی آسیب‌های اجتماعی است، گفت: خانه‌های کوثر به منظور ایجاد اشتغال برای بانوان راه‌اندازی شده است.

دانشور از راه‌اندازی مرکز گردشگری در شهرداری تهران خبر داد و افزود: با توجه به آب و هوای خوب و مناظر طبیعی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج نیاز است اداره گردشگری در شهرداری این شهر ایجاد شود و برخی از زیرساخت‌های گردشگری با مشارکت شهرداری فراهم شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه به پدیده مهاجرت به صورت تخصصی توجه شود، عنوان کرد: پدیده آسیب‌های اجتماعی براثر مهاجرت به وجود می‌آید و باید مسئولان در این خصوص چاره‌اندیشی کنند.

وی عنوان کرد: شهر یاسوج یک شهر مهاجر پذیر است که پیشنهاد می‌کنم کمیته‌ای برای جلوگیری از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی در شورای شهر یاسوج تشکیل شود.

  مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست  با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در کهگیلویه بویراحمد اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی به صورت اجتماعی و با مشارکت تمام دستگاه‌ها حل و فصل شود.

علیرضا موسوی‌امجدبر لزوم مناسب‌سازی مبلمان شهری و فضا ادارات برای تردد معلولان اشاره کرد و افزود: با همکاری شهرداری یاسوج 20 هزار مترمربع از پیاده‌رو‌های سطح شهر مناسب‌سازی شد.

وی با اشاره به اینکه 5 هزار زن سرپرست خانوار در کهگیلویه و بویراحمد نیازمند حمایت هستند، تصریح کرد: اعتبارات بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد برای حمایت از این افراد پایین است که امیدواریم سایر دستگاه‌های استانی برای حمایت از این زنان با ما همکاری کنند.

این مسئول با بیان اینکه طلاق یکی از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی است، عنوان کرد: بیکاری، فقر و اعتیاد باعث افزایش طلاق‌های توافقی در بین زوج‌های جوان شده است که در سال‌های اخیر بیش از هزار و 300 طلاق توافقی بین زوج‌های جوان صورت گرفته است.

موسوی امجد با اشاره به اینکه 18 هزار و 500 معلول در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد، افزود: اشتغال این افراد و همچنین مناسب‌سازی فضای شهری از دغدغه‌های بهزیستی استان است.

فاطمه دانشور عضو شورای شهر

آخرین اخبار

web stats log analyzer

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Cyanviolet Group