31 تیر 1398 ساعت 10:47

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران با تأکيد بر خريد و فروش نوزادان در اطراف برخي از بيمارستان‌هاي جنوب تهران گفت: اين کودکان به دليل بيماري‌هاي مختلف بين 100 تا 200 هزار تومان به فروش مي‌رسند.

فاطمه دانشور با اشاره به خريد و فروش نوزادان در جنوب تهران اظهار داشت: متأسفانه گزارش‌هاي نشان مي‌دهد خانم‌هاي کارتن‌خواب و زنان روسپي به هنگام زايمان در برخي از بيمارستان‌هاي جنوب و مرکز شهر مراجعه و پس از به دنيا آمدن نوزاد با دريافت 100 تا 200 هزار تومان بچه خود را مي‌فروشند.

وي با بيان اين که اکثر نوزادان متولد شده مبتلا به HIV هستند، تصريح کرد: خريد و فروش اين بچه‌ها هم اکنون در اطراف چند بيمارستان انجام مي‌شود که البته اين نکته حائز اهميت است که مسوولان بيمارستان هيچ تقصيري در اين زمينه ندارند.

دانشور ادامه داد: علي‌رغم تماس مکرر مددکاران بيمارستان‌هاي مدنظر با سازمان بهزيستي، هيچ اتفاق مثبتي از سوي بهزيستي براي ورود به اين موضوع و جلوگيري از فروش نوزادان انجام نمي‌شود.

عضو شوراي اسلامي شهر تهران خاطرنشان کرد: نوزاداني که توسط مادران معتاد و کارتن‌خواب متولد مي‌شوند توسط باندهاي مختلف اعم از متکديان خريداري مي‌شود که به دليل بيماري‌هاي بسيار اين کودکان و عدم نگهداري صحيح اين بچه‌ها هم عمر زيادي ندارند.

رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران ادامه داد: موضوع ديگري که شهر در حال گسترش است ورود دختران فراري به تهران و باردار شدن آن‌ها به طوري که برخي از افراد نوزادان متولد شده از سوي اين دختران را نيز با قيمت‌هاي بالاتري مي‌خرند.

وي با ابراز نگراني از شرايط فعلي و آينده زنان کارتن‌خواب و معتاد در تهران و به ويژه مناطق جنوبي شهر گفت: از همه شهروندان تهراني درخواست مي‌کنم مطلقا به متکديان و به ويژه آن‌هايي که نوزاد به همراه دارند کمک نکنند چون کمک به اين افراد باعث رونق گرفتن کارشان مي‌شود.

دانشور افزود: چنانچه شهروندان تهراني با اين گروه موارد برخورد کردند مي‌توانند با شماره 137 و يا موسسه خيريه مهرآفرين به شماره 35260 تماس بگيرند.

عضو شوراي اسلامي شهر تهران همچنين با انتقاد از عملکرد سازمان بهزيستي در واگذاري کودکان و نوزادان به خانواده‌هاي متقاضي بيان داشت: سخت‌گيري‌هاي اين سازمان باعث به وجود آمدن خريد و فروش کودکان شده است که اميدواريم در سياست‌هايشان تجديد نظر کنند به طوري که هم اکنون در شهر روزانه يک کودک به فروش مي‌رسد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group