04 تیر 1398 ساعت 21:16

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

گزارش «شرق» از قرباني كم سن وسال اسيدپاشي يك هفته پس از عمل جراحي

شرق: رعنا هفت ساله شده و امسال در جمع هم سالانش در روستايي کوچک در کرمان درس مي خواند. خاطره تلخ روز اسيدپاشي و بعد هم مرگ مادرش، فراموش نشدني است. او در اين مدت چند بار عمل هاي سخت بر تن و صورت داشته اما آن قدر خوش خنده و با نشاط است که همه اطرافيان خود را به وجد مي آورد. رعنا اميدوار است و اين يعني همه اتفاق هاي خوب آينده... .
    از ارديبهشت ٩٠ که پدرش با شيشه، بند دل او و مادر و خواهرش را بريد و تن و صورت آنها را با اسيد سوزاند، زمان زيادي مي گذرد. رعنا حالاهفت سال دارد و تنها دختري نيست که قرباني اسيدپاشي شده و مي شود. مثل او که بدون گناه، قرباني يک خشم و خلاآني مي شوند، زيادند. اين دختر کرماني هفته گذشته و در آستانه شب هاي عزاداري اباعبدالله ميهمان اصفهان بود تا گروهي از جراحان آلماني و ايراني بخش هايي از گردن، لب ها و زير بغل او را ترميم کنند.
    پرفسور هاينريش شونايش به عنوان سرتيم جراحي رعنا، سه سالي است که در جريان درمان و زندگي او است. پزشکان ايراني ديگري هم در گذشته و در اين عمل آخر، با قلب مهربانشان او را همراهي کرده اند. بيمارستان عيسي ابن مريم اصفهان محل آخرين عمل او بود رعنا چند روز ديگر با برداشتن کامل باندهاي ترميمي کنار لب هايش، لبخندي زيباتر را تجربه مي کند.
فاطمه دانشور در گفت وگو با خبرنگار «شرق» شرحي از اين روزهاي رعنا و رعناهاي ديگر داد. دانشور مي گويد موسسه مهرآفرين در واقع حامي معنوي رعنا و سميه در اين مدت بوده است و به جز حدود هزارو ٥٠٠ هزار توماني که ماهانه براي اياب و ذهاب، پوشاک و نيازهاي غذايي و بهداشتي رعنا و خواهرش هزينه مي شود، هيچ هزينه اي نکرده و تمام کمک ها از سوي تيم پزشکي و ساير مددکاران، خيرخواهانه و بدون هزينه بوده است.
    دانشور گفت ما موارد ديگر قربانيان که از سوي پدر، همسر يا اقوام نزديک مورد خشونت خانوادگي قرار گرفته و روي آنها اسيدپاشي شده را هم تحت پوشش قرار مي دهيم. در حال حاضر علاوه بر رعنا مهري که در کرمان زندگي مي کند، مادر و دختر ديگري به نام رعنا تحت پوشش ما قرار گرفته اند که در کوهدشت زندگي مي کنند. رعنا و خواهرش نازنين پس از فوت سميه - مادرشان- تحت حمايت موسسه مهرآفرين قرار گرفته اند. در عمل آخري که رعنا توسط يک تيم پزشکي در اصفهان موردمعالجه قرار گرفت، چهار نفر ديگر از مددجويان موردمعاينه اين پزشکان قرار گرفتند.
    وي در توضيح بيشتر مي گويد: در عمل هفته گذشته رعنا، بخش هايي از زير بغل، گردن و لب هاي او معالجه شد اما در مورد چشم و بيني او بايد منتظر پايان يافتن سن رشد او باشيم. او مي گويد رعنا براي برگشت دوباره موهايش، هر هفته تزريقي زير پوست سرش انجام مي دهد. مدت هاست که پزشکي به نام اصحاب يمين به صورت خيرخواهانه هر هفته اين کار را براي او انجام مي دهد تا بافت هاي پوست رعنا براي کاشت مو آماده شود. درعين حال فاصله روستاي همت آباد تا شهر کرمان زياد است و ما ماهانه ٩٠٠ هزار تومان تنها براي اين تردد پرداخت مي کنيم تا رعنا و پدربزرگش براي درمان به کرمان بيايند. در کنار اين موارد، پوشاک و ارزاق و هزينه هاي پزشکي و بهداشتي هم وجود دارد که مي توان گفت به طور ميانگين حدود يک ميليون و ٢٠٠ هزار تومان هر ماه به حساب پدربزرگ رعنا واريز و با نظارت مددکار براي او هزينه مي شود.
    اين عضو شوراي شهر تهران و در ادامه مي گويد: وقتي يکي از خيران از وضعيت رعنا باخبر شد، به روستاي آنها رفت و کل مدرسه را براي کلاس اولي شدن رعنا رنگ کرد و با اين کار تمام مدرسه شاد و پر از روحيه شد. درعين حال يکي از مددکاران در کرمان، درمان رايگان دندان هاي رعنا و خواهرش را قبول کرده و در مجموع رعنا در حال حاضر شرايط خوبي دارد. دانشور به روحيه شاد و قابل توجه رعنا اشاره مي کند و مي گويد: اين کودک قبل از عمل سخت خود و بعد از آنکه شرايط سختي داشت، همچنان لبخند مي زد و حتي ديگران را هم اميدوار مي کرد.
    وي با اظهار تعجب از رفتار برخي از گروه هاي سياسي در رابطه با فرايند عمل هاي رعنا، گفت: قبلاهم پيش آمده بود که گروه ها و بنيادهاي ديگر، امور خيريه مربوط به مددجويان را به نام خود ثبت کنند اما کمتر ديده بودم که گروه هاي سياسي وارد ماجرا شوند تا درمان اين کودک را به نام خود تمام کنند. دانشور مي گويد: به جز هزينه هاي رفت وآمد و پوشاک و ارزاق ماهانه، موسسه ما هيچ پولي براي درمان نداده و تمام گروه هاي پزشکي و مددکار همکار ما، کاملاخيرخواهانه اين کارها را انجام داده اند و مي توان گفت ٨٠ درصد همه کارها خيرخواهانه بوده است، پس در اين شرايط کسي نمي تواند بگويد هزينه اي کرده است. تعجب ما از اينجا است که يک گروه سياسي با برگزاري يک نشست خبري بعد از عمل رعنا و صحبت با پزشکان خارجي که از همه جا بي خبر هستند، از آنها سوءاستفاده مي کنند تا اين روند را به نام خودشان تمام کنند. با وجود اين من اعلام مي کنم تا مردم بدانند، جز پولي که قبلااعلام کردم هيچ هزينه ديگري براي رعنا و چهار مددجوي اسيدپاشي شده، پرداخت نشده و همه هزينه ها رايگان و خيرخواهانه بوده، در اين شرايط کسي نمي تواند اين روند را به نام خودش ثبت کند.
    دانشور يادآوري کرد که رعنا تقريبا هر سال يک عمل دارد و قطعا در اين مراحل او تنها نمي ماند. عمل هاي مهم و اصلي رعنا بايد بعد از ١٨ سالگي او انجام شود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group