15 تیر 1399 ساعت 20:51

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

این ستاد به‌درستی کارش را انجام می‌دهد، اما به لحاظ قانونی باید ساختارش در چارت شهرداری به درستی تعریف و جانمایی شود تا از موازی‌کاری جلوگیری گردد. در حال حاضر باید ساختار مشخص شود و شهرداری اصلاحاتی انجام دهد تا بتوانیم این لایحه را به نتیجه برسانیم.

 رییس کمیته فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: وجود دو متولی و نبود ساختار مناسب در شهرداری، علت رد شدن لایحه توانمندسازی زنان پایتخت از سوی شورای شهر بود.

فاطمه دانشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار مهرخانه، در مورد علت رد لایحه توانمندسازی زنان پایتخت اظهار کرد: در شهرداری ۲ بخش متولی این موضوع هستند؛ اداره امور بانوان و ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار که این ستاد، بسیاری از اوقات فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند که مسیر قانونی‌ خود را طی نمی‌کند. به همین دلیل نمی‌توان گزارش درستی تهیه کرد. از طرفی متولی‌بودن دو بخش برای یک موضوع غلط است؛ پس تلاش می‌کنیم از مدیریت دوگانه خارج شود و یک متولی داشته باشد.

او با اشاره به برنامه‌های این لایحه تصریح کرد: در سه حوزه آموزش زنان، توانمندسازی آن‌ها و مشارکت اجتماعی‌شان در سراهای محلات برنامه‌ریزی می‌شود که مصوبه شورای شهر بود. موضوعاتی مانند مشارکت زنان در حل مسایل زیست‌محیطی، حل مسایل و چالش‌های اجتماعی مطرح شده بود که زنان در این سه حوزه فعالیت کنند.

دانشور در خصوص فعالیت‌های ستاد زنان سرپرست خانوار گفت: این ستاد به‌درستی کارش را انجام می‌دهد، اما به لحاظ قانونی باید ساختارش در چارت شهرداری به درستی تعریف و جانمایی شود تا از موازی‌کاری جلوگیری گردد. در حال حاضر باید ساختار مشخص شود و شهرداری اصلاحاتی انجام دهد تا بتوانیم این لایحه را به نتیجه برسانیم.

رییس کمیته فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بیان کرد: یکی از مشکلاتی که عدم رعایت مصوبه شورای شهر برای برنامه‌های شهرداری ایجاد می‌کند، این است که به طور مثال ستاد ساماندهی سازمان‌های مردم‌نهاد، خانه‌های کوثر را راه‌اندازی کرد، اما ازآن‌جایی‌که مصوبه شورای شهر ندارد، معلوم نیست که با رفتن شهردار این خانه‌ها فارغ از خوب یا بدبودن باقی بماند یا خیر؛ چراکه در این بخش، به دنبال مصوبه شورای شهر نرفته‌اند؛ درصورتی‌که هیچ‌کس دیگری در شهرداری نمی‌تواند کاری جدا از مصوبه شورای شهر انجام دهد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group