24 آذر 1398 ساعت 02:00

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

رئیس کمیته آسیب های اجتماعی شورای شهر تهران گفت:متاسفانه معتادین و کارتن خواب ها در منطقه 12 و به خصوص اطراف بازار بزرگ حضور دارند و اصناف نیز در حمایت از شهرداری کمترین کمک را می کنند.

 فاطمه دانشور رئیس کمیته آسیب های اجتماعی شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری تهران پرس؛ در خصوص رشد آسیب های اجتماعی در سطح شهر تهران اظهار داشت: به طور کلی خطر مربوط به آسیب های اجتماعی من الجمله کارتن خوابی و اعتیاد در سطح کلانشهرها به خصوص کلانشهر تهران روز به روز در حال افزایش و توسعه است.

وی در ادامه افزود: زمانی که صحبت از کارتن خوابی و اعتیاد می شود، بحث ناامنی نیز پیش می آید که بسیاری از خانواده ها درگیر آن می باشد.اما سوال اصلی این است که شهرداری تهران با تمام محدودیت هایی که دارد در حال ساماندهی معتادین و کارتن خواب ها است و غایب اصلی دولت است که هیچ اقدام مثبتی جهت ساماندهی و بهبود وضعیت این قشر افراد را نمی کند.

رئیس کمیته آسیب های اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که از حدود 20 هزار کارتن خوابی که در تهران وجود دارد، حدود 2 هزار نفر آنها زنان هستند که دولت در زمینه حمایت از آسیب های اجتماعی شهرداری را تنها گذاشته است خاطرنشان کرد: متاسفانه معتادین و کارتن خواب ها در منطقه 12 و به خصوص اطراف بازار بزرگ حضور دارند و اصناف نیز در حمایت از شهرداری کمترین کمک را می کنند.

دانشور در ادامه تصریح داشت: شهرداری به تنهایی در حال ساماندهی وضعیت آسیب های اجتماعی در پایتخت است. البته در این بین شهرداری نیز بدون اشتباه نیست و کار تخصصی در این زمینه انجام نمی دهد. یکی از بزرگترین ایرادات مدیریتی آقای قالیباف این است که در زمینه مقابله با آسیب های اجتماعی از مدیران کم تجربه و بعضا بی تجربه استفاده می کند. زمانی که این مدیران با سعی و خطا وارد این مجموعه ها می شوند، سریعا تغییر می کنند و به دلیل دلیل ثبات در مجموعه های مقابله با آسیب های اجتماعی وجود ندارد.

وی گفت:همان طور که گفتم منابع و اعتباراتی که از سوی شهرداری برای مقابله با آسیب های اجتماعی اختصاص می یابد، بر اثر سوء مدیریت و ناکارآمدی مدیران اتلاف می شود.

ویدئو

دانلود فایل فیلم : 2هزار زن کارتن خواب در پایتخت داریم/نمره مردودی دولت در حوزه آسیب های اجتماعی

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group