01 شهریور 1398 ساعت 09:43

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
عدم مشارکت بازار در حل معضلات اجتماعی قلب پایتخت

فاطمه دانشور در هم اندیشی "بازار تهران و آسیب‌های اجتماعی پیرامون آن" که توسط مرکز مطالعات برگزار شد، با اشاره به عدم مشارکت بازار در حل معضلات اجتماعی گفت: بازار تهران ۲۵ درصد اقتصاد کشور را در دست گرفته، درحالی‌که کمترین پاسخگویی را به جامعه پیرامون خود دارد.

تمام بنگاه‌ها در سراسر دنیا خود را موظف به پاسخگویی می‌دانند و بسیاری از کشورها، بنگاه‌ها را قانوناً موظف به پاسخگویی نسبت به مسائل پیرامونی جامعه کرده‌اند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مصوبه‌ای در این شورا در خصوص بنگاه‌ها در نظر گرفته شده است که لایحه آن در دست بررسی است، تصریح کرد: بر اساس این مصوبه شهرداری تهران مشوق‌هایی را برای کسانی که در بازار کسب درآمد می‌کنند در نظر گرفته است که این مشوق‌ها در جهت حل آسیب‌های اجتماعی موثر خواهد بود.

در ادامه این هم‌اندیشی نیز مدیر مطالعات و برنامه‌ریزی امور اجتماعی و فرهنگی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران بر بازگشت نقش سنتی بازار با نگاه موزه ای و جلب توریست تاکید کرد.

سبحان یحیایی با بیان اینکه، متأسفانه امروزه در بازار تهران نقش سرمایه اجتماعی بسیار کمرنگ شده، گفت: بهترین راه تقویت بازار در گسترش آن و حرکت به سوی بازگرداندن نقش سنتی آن با نگاه موزه‌ای است.

وی خاطرنشان کرد: دلیلی ندارد ۲۵ درصد از گردش مالی کشور در بازار اتفاق بیفتد؛ می‌توان برای خدمت‌رسانی مستقیم به شهروندان و جلب توریست و گردشگر فضای خرده فروشی را شکل داد؛ خرده فروشی‌هایی که کالاهای توریست پسند را عرضه کنند.‌

بنا برگزارش از روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، دانشور تاکید کرد: تنها راه انجام موفق چنین طرح‌هایی، جلب مشارکت و موافقت اصناف و بازاریان خواهد بود. همچنین لازم است تمام فعالیت‌ها در کنار یکدیگر پیش برود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group