13 تیر 1399 ساعت 18:26

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

به مناسبت 14 مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی

روزها و مناسبت‌ها برای انسان متمدن، یادآور مسائل اساسی در حوزه اخلاق، فرهنگ و جامعه است. روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، یکی از همین مناسبت‌هاست که با توجه به اهمیت بحث حقوق بشر در جهان امروز، لازم است سرمنشاء برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی قرار گیرد که بتوانیم در سال‌های آتی نتایج‌ این اقدامات را در راستای تحقق حقوق بشر در ایران اسلامی ارائه کنیم.

واقعیت این است که سیاست انکار آسیب‌های اجتماعی و چشم بستن بر معضلاتی همچون فقر، اعتیاد و فحشا، سبب شده که امروز بسیاری حتی برخی از مسئولان از وجود محله‌های پرآسیب در پایتخت کشور نیز بی‌خبر باشند تا جایی که در بازدیدهای شبانه‌ای که گاه توسط شهرداری و شورای شهر تهران برای آشنایی مسئولان با این مناطق ترتیب ‌داده می‌شود، دچار بهت و حیرت این می شوند.

اگر بناست در اجرای حقوق بشر اسلامی و به نمایش گذاشتن کرامت انسانی الگو و سرآمد جهان باشیم، باید فکری به حال زنان و کودکانی کنیم که شب‌ها را بی‌سرپناه، در خیابان‌های شهر به صبح می‌رسانند و از نظر بهداشت و سلامت، در نازل‌ترین سطح ممکن هستند. این‌ها بخشی از جمعیت کارتن‌خواب‌ و بی‌خانمان‌ شهر هستند که هر سال نیز به تعدادشان اضافه می‌شود وسازمان بهزیستی، کمیته امداد و وزارت بهداشت درصد ناچیزی از این آسیب‌دیدگان را تحت پوشش قرار می‌دهند. سازمان های مردم نهاد که فعال‌ترین بازوی اقدام در این حوزه هستند نیز با وجود تلاش فراوان، تنها قادر به پاسخگوییِ بخش کوچکی از نیازهای بی‌شمارِ آسیب‌دیدگان هستند.علت این کمبودها، چیزی نیست جز کم‌اطلاعی مسئولان در درجه اول و ناآگاهی مردم در درجه دوم. جالب است بدانیم که مردم ایران بر اساس آمار و برخلاف انتظار، جایگاه چندان مطلوبی در زمینه امور خیریه و عام‌المنفعه ندارند درحالی که شریعت اسلام به کرات در این زمینه سفارش‌ کرده و بی‌توجهی به این توصیه‌ها، نشانگر کمبود همدلی، فقر آگاهی و عدم مسئولیت اجتماعی در جامعه است.

باید پذیرفت که از بین رفتن کرامت و شرافت انسانی در میان قربانیان اعتیاد، فقر و فحشا که متاسفانه تعدادشان کم نیست امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است، و اکنون که خوشبختانه دولت فعلی گوش شنواتری برای شنیدن آسیب‌های مغفول مانده اجتماعی دارد، برماست که از فرصت استفاده کرده، با جلب نظر مسئولان و جلب مشارکت مردم در قالب خیریه‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و اجرای متعهدانه مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی، انرژی جامعه را به حل این مشکلات معطوف کنیم.

حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی زمانی در جامعه تحقق خواهد یافت که محله های پرآسیب بستر زندگی و مرگ صدها زن و کودک بی‌پناه و رانده‌شده نباشند و هیچکس برای زنده ماندن و تأمین نیازهای حیاتی‌اش، ناچار به زیر پا گذاشتن ارزش و کرامت انسانی خویش نشود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group