01 شهریور 1398 ساعت 08:50

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران نسبت به تکميل بانک اطلاعاتي کودکان کار و خيابان تأکيد کرد و اظهار کرد: با برنامه‌ريزي مناسب گام مؤثري در مسير سامان‌دهي و ارائه خدمات گوناگون به اين افراد برداشته مي‌شود..

فاطمه دانشور، رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران، طي نشستي در منطقه 3 گفت: طرح ساماندهي اطلاعات کودکان کار و خيابان شهر تهران در دو مرحله اجرا مي‌شود.
وي افزود: در مرحله اول اين طرح با استفاده از افراد متخصص و زبده، بانک اطلاعاتي کاملي از کودکان کار و خيابان دريافت مي‌شود.
وي خاطرنشان کرد: با شناسايي کودکان کار و خيابان، مرحله دوم طرح در قالب ارائه خدمات آموزشي، بهداشت و درمان، مددکاري و معيشتي انجام خواهد شد.
رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران ابراز کرد: با استفاده از امکانات شهرداري به عنوان ابزار در حل مشکلات اين قشر از جامعه ياري گرفت.
دانشور نسبت به تکميل بانک اطلاعاتي کودکان کار و خيابان تأکيد کرد و اظهار کرد: با برنامه‌ريزي مناسب گام مؤثري در مسير سامان‌دهي و ارائه خدمات گوناگون به اين افراد برداشته مي‌شود.
وي با بيان اين که کودکان کار و خيابان مهم‌ترين موضوع اجتماعي شهر تهران است، افزود: شهر تهران ظرفيت ساماندهي اين گروه از جامعه را دارد.
رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران گفت: از ظرفيت سازمان‌هاي مردم نهاد، مساجد و مدارس بايد براي ساماندهي کودکان کار و خيابان استفاده کرد.
دانشور خاطرنشان کرد: آسيب‌هاي اجتماعي با تمام پيچيدگي‌هايشان، قابل‌حل هستند به شرطي که از ظرفيت‌هاي موجود به درستي استفاده شود.
رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران ابراز کرد: شتاب‌زدگي در برنامه‌هاي اجتماعي و فرهنگي را بايد جايگزين مطالعه و برنامه‌ريزي در اين امور کرد.
مهدي پير هادي، معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري منطقه 3، گفت: ساماندهي کودکان کار و خيابان و جمع‌آوري آن‌ها از معابر و خيابان‌هاي سطح شهر نيازمند کار فرهنگي است.
وي افزود: با پيگيري متخصصان آسيب‌هاي اجتماعي تاکنون 430 نفر از خانواده‌ها و کودکان کار و خيابان منطقه 3 تحت پوشش کانون جوانان مهرآفرين قرار گرفته‌اند.
معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري منطقه 3 خاطرنشان کرد: در حال حاضر 700 دانش‌آموز نوجوان اوقات فراغت خود را با هزينه‌اي اندک در مساجد مي‌گذرانند اين تجربه ارزشمند که به علت استفاده درست از زيرساخت‌ها است را مي‌توان در زمينه‌هاي ديگر براي کودکان کار و خيابان به کار برد

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group