07 بهمن 1399 ساعت 21:20

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

 رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران توزیع لوازم بهداشتی پیشگیری از بارداری میان زنان کارتن خواب را راه علاج عدم تولد کودکان بی‌هویت دانست.

فاطمه دانشور در مورد وضعیت زنان کارتن‌خواب پایتخت با بیان اینکه آمار سال ۹۲ نشان می‌دهد که از ۱۵ هزار کارتن‌خواب تهرانی، ۳۰۰۰ نفر زن هستند، گفت: هنوز آمار مربوط به سال ۹۳ منتشر نشده است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مدیریت شهری، عدم انجام مطالعات دقیق در خصوص نحوه زندگی و تعداد زنان کارتن‌خواب است، افزود: باید به صورت جدی انجام این مطالعات در دستور کار قرار گیرد و من به عنوان رییس کمیته اجتماعی شورای شهرتهران این موضوع را پیگیری خواهم کرد و نیازمند هستیم تا نمایندگان دستگاه‌های دولتی نیز وارد میدان شوند.

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه کودکان بی‌هویت یکی از مشکلات ناشی از وضعیت زنان کارتن‌خواب هستند، گفت: گزارشی از وضعیت، تعداد و نحوه زندگی کودکان بی‌هویت نداریم که باید این مطالعات نیز انجام گیرد.

وی با بیان اینکه باید تدبیری برای کنترل و مدیریت تولد کودکان بی‌هویت اندیشیده شود، گفت:‌ گزارشات تک موردی زیادی در خصوص زندگی کودکان بی‌هویتی که به فروش می‌رسند و یا جان خود را از دست می‌دهند داریم به گونه‌ای که چندی پیش متکدی دستگیر شد که نوزاد دو ماهه‌اش فوت کرده بود، بنابراین برای تعیین میزان این کودکان باید مطالعات دقیق انجام گیرد.

دانشور با اشاره به توزیع وسایل پیشگیری از بارداری میان زنان کارتن خواب، گفت: پیش از این لوازم پیشگیری از بارداری به واسطه NGOهای فعال در محلات میان اینگونه زنان توزیع می‌شد اما حالا کیفیت این لوازم کاهش یافته است به گونه‌ای که قبلا آمپول‌هایی به زنان تزریق می‌شد که مانع از بارداری آنها به مدت شش ماه الی یک سال می‌شد اما حالا میان این افراد کاندوم توزیع می‌کنند که ممکن است از آن استفاده نکنند.

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به دیدارش با وزیر بهداشت، گفت:‌ در خصوص این موضوع با وزیر بهداشت صحبت کرده و قرار شد با مدیران NGOهای فعال در اینگونه محلات آسیب دیده سند و برنامه‌ای تدوین شود تا برای بررسی و تصویب به وزارت بهداشت پیشنهاد شود تا حداقل لوازم بهداشتی باکیفیت پیشگیری از بارداری در اختیار اینگونه زنان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امیدواریم مسئولان درک لازم از پدیده زنان خیابانی و کارتن خواب پیدا کنند چرا که اکثر این زنان دچار بارداری‌های ناخواسته می‌شوند گفت: لازم است مسئولان این پدیده نامطلوب را بپذیرند چرا که در کشورهای دیگر این پدیده نامطلوب پذیرفته شده است و مسئولان برای کنترل و مدیریت آن وارد عمل می‌شوند اما مسئولان ما سعی می‌کنند این موضوع را نبینند که این مساله باعث شیوع بیماریهای واگیردار از جمله ایدز در جامعه می‌شود.

دانشور شناسایی و کنترل اینگونه زنان را راه مهمی در کاهش بیماری‌های مقاربتی عنوان کرد و گفت: باید NGOهای خاص و متخصص لوازم پیشگیری از بارداری را با هدف کاهش تولد کودکان بی‌هویت و همچنین عدم شیوع بیماری‌ها در میان زنان کارتن‌خواب توزیع کنند و قطعا این به معنای رسمیت دادن به فعالیت اینگونه زنان نیست بلکه هدف، کنترل بیماری‌ها و متولد نشدن کودکان بی‌هویت است که بدین منظور به نظر می‌رسد چاره‌ای جز شناسایی و کنترل اینگونه زنان نداریم چرا که این زنان در قبال کودکان‌شان احساس مسئولیت نمی‌کنند لذا این کودکان یا رها شده و یا فروخته می‌شوند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group