07 بهمن 1399 ساعت 21:36

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

موضوع کودکان بی‌هویت از جمله موضوعاتی است که می‌بایست مورد توجه دستگاه‌های مربوطه از جمله سازمان بهزیستی قرار گیرند و به موضوع وارد و به راحتی از آن عبور نکند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ما آمار دقیقی از کودکان بی هویت در شهر نداریم، گفت: در حال حاضر کودکان بی هویت در جنوب تهران متولد و در منطقه فرحزاد دفن می‌شوند.

به نقل از فارس، فاطمه دانشور با اشاره به اینکه ما آماری از کودکان بی‌هویت نداریم، اظهار داشت: به دلیل نبود آمار و همچنین نبود مطالعات صحیح و منطقی، مداخلات لازم نیز در این حوزه صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: در شهر تهران چند NGO اقداماتی را در حوزه کودکان بی‌هویت انجام داده‌اند اما این کافی نیست و می‌بایستی سایر دستگاه‌های دولتی به این حوزه ورود پیدا کنند.

دانشور خاطر نشان کرد: در حال حاضر کودکان بی‌هویتی که توسط زنان کارتن‌خواب و یا خیابانی متولد می‌شوند بلاتکلیف هستند و این کودکان بر اثر سوء تغذیه و گرما در خیابان فوت و در نهایت در منطقه‌ای از فرحزاد دفن می شوند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، اضافه کرد: موضوع کودکان بی‌هویت از جمله موضوعاتی است که می‌بایست مورد توجه دستگاه‌های مربوطه از جمله سازمان بهزیستی قرار گیرند و به موضوع وارد و به راحتی از آن عبور نکند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه برخی از پدیده‌ها را که به عنوان پدیده‌های نامطلوب و نو معرفی می‌شوند نمی‌توان انکار کرد، گفت: نباید نگاه حذفی به این پدیده‌ها داشته باشیم و دستگاه‌های مربوطه بایستی با استفاده از ظرفیت NGO ها نسبت به شناسایی کودکان بی‌هویت اقدامات لازم را انجام دهند.

دانشور اضافه کرد: در مرحله نخست بایستی مهدهای کودکی را در مناطق پرخطر ایجاد کرد تا این کودکان به این مهدها سپرده شوند و مداخلات لازم برای آن ها صورت گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار امیدواری کرد: دستگاه‌های متولی وظایف خود را در قبال کودکان کار و خیابانی انجام دهند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group