27 شهریور 1398 ساعت 18:10

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

طرح انضباط شهری بر گرفته از یک تصمیم هیجانی است که ماندگاری آن معلوم نیست.

این طرح یک کار بدون مطالعه است، بنده در این باره از شهرداری سند مطالعاتی درخواست کردم اما آنها چیزی به من ارائه ندادند.

این طرح بر گرفته از یک هیجان است و ممکن است در بلند مدت تأثیر گذار نباشد زیرا جز آن دسته کارهایی است که قبل از اجرای درباره آن تحقیق صورت نگرفته،  تحت تأثیر هیجانات به موضوع ورود می کنند و کاری انجام می دهند که ماندگاری آن معلوم نیست.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: این در حالی است که در مباحث آسیب های اجتماعی منطقه 12 نباید مداخله کالبدی شود و خانه و ساختمان تخریب کرد.

وی درباره ساماندهی عتادان و کارت خواب در طرح انضباط شهری، گفت: این افراد توسط شهرداری جمع آوری می شوند اما باید توسط نهادهای دیگر مانند بهزیستی از طریق مددکاران در بحران تک به تک این آدم ها مداخله شود تا بتوان آنها را به خانواده هایشان بازگرداند ولی این قسمت در ایران انجام نمی شود.

دانشور با بیان اینکه به شدت در حوزه اجتماعی به ویژه در آسیب ها خلاء مطالعات داریم، خاطرنشان کرد: نهادهای متولی مطالعات دقیقی در این حوزه ها انجام ندادند و مددکاران اجتماعی متخصصی که قدرت مداخله داشته باشند، نداریم بنابراین به دلیل این خلاء ها کارهایی که انجام می شود سطحی است، یعنی معتادان و کارتن خواب ها را جمع آوری و برای مدتی نگهداری می کنیم ولی آنها باز به همان چرخه معیوب بازمی گردند زیرا مشکل به صورت ریشه ای حل نمی شود.

وی تصریح کرد: باید در دوره گذشته مطالعات دقیقی برای پرداخت یارانه ها صورت می گرفت تا این پول به تعداد کمتری از افراد جامعه اما با رقم بالاتری تعلق می گرفت. مبلغ 45 هزار تومان ماهانه در حدی است که خانواده های نیازمند تنها می توانند نانی تهیه کنند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group