01 شهریور 1398 ساعت 09:53

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

بود مشارکت ميان بخشي بين دستگاه‌هاي اجرايي کشور سبب شده در بحث کاهش تعداد کودکان کار و خياباني همچنان شاهد ضعف‌هاي زيادي باشيم.

بحث کودکان کار را بايد در محورهاي مختلفي مورد بررسي قرارداد و يکي از اصلي‌ترين اين محورها، پيش‌فروش کودکان بي‌هويتي است که توسط باندهاي قاچاق انسان صورت مي‌گيرد.

وي افزود: اين کودکان اکثراً حاصل ارتباط نامشروع زنان و مردان کارتن‌خواب هستند و با ارقام متفاوتي خريد و فروش مي‌شوند. رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران با تأکيد بر اين که نبايد تصور شود که تمام کودکان کار توسط افرادي خاص اجير و به‌کار گرفته مي‌شوند، خاطرنشان کرد: در ميان کودکان کار و خياباني، افرادي هستند که به دليل فقر شديد خانواده به کار مشغول مي‌شوند و نبايد به تمام کودکان کار با يک‌چشم نگريسته شود.

دانشور ادامه داد: تعداد زيادي از کودکان کار را نيز کودکان مهاجري تشکيل مي‌دهند که به دليل محروم بودن از قوانين حمايتي و درآمد اندک خانواده مجبور به کار مي‌شوند. وي با انتقاد از عملکرد کميته امداد امام‌خميني (ره) در بحث کودکان کار و خيابان اظهار کرد: مسوولان کميته امداد امام خميني اعلام مي‌کنند که در بحث آسيب‌هاي اجتماعي ورود پيدا نکرده‌اند و اين در شرايطي است که بيشترين کمک‌هاي مردمي به اين نهاد ارائه مي‌شود و نياز است که مأموريت‌هاي کميته امداد امام خميني (ره) بار ديگر بازتعريف شود. رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به نبود مشارکت ميان دستگاه‌هاي اجرايي کشور اذعان کرد: در حال حاضر ميان سازمان بهزيستي، شهرداري، وزارت بهداشت و ساير نهادهايي که به‌ نوعي مي‌توانند در موضوع آسيب‌هاي اجتماعي ورود پيدا کنند تعامل ميان بخشي وجود ندارد و همين موضوع سبب شده موازي کاري‌هاي زيادي بين اين نهادها صورت گيرد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group