27 شهریور 1398 ساعت 18:53

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با مصوبه شورای شهر و همکاری شهرداری تهران در حال شناسایی و شناسنامه دار کردن کودکان کار و خیابانی هستیم.

فاطمه دانشور با اشاره به اینکه موضوع کودکان کار موضوعی جهانی است که همیشه بوده و اکنون نیز متأسفانه رو به رشد است افزود: در شرایط مختلف نوع نگاه و میزان رسیدگی به این آسیب اجتماعی کم و زیاد شده است و باید توجه کنیم که این پدیده ناراحت کننده پدیده ای جهانی است.
این عضو شورای شهر افزود: برخی کشورها مسئله کودکان کار و کودکان خیابانی را پذیرفته اند و پس از مطالعات علمی توانسته اند این مسئله را کنترل کنند اما متأسفانه تاکنون این مسئله بغرنج در کشور ما کنترل نشده است.
دانشور ضعف اصلی در کنترل نشدن جمعیت کودکان کار و خیابانی را ضعف در ناهماهنگی دستگاه ها و نیز شانه خالی کردن برخی از سازمان ها و همچنین دخالت های بدون کارشناسی در این امور دانست.
عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: تاکنون آمار دقیقی از کودکان کار یا خیابانی که بی سرپرست یا بدسرپرست هستند، وجود ندارد و آمارهای قبلی در این زمینه صحیح نیست و به همین دلیل با مصوبه شورای شهر و همکاری شهرداری هم اکنون در حال شناسایی و شناسنامه دار کردن این کودکان هستیم.
دانشور با اشاره به وجود قانون منع کار برای کودکان در کشورمان گفت: سؤالی که از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارم این است که بازرسان این وزارتخانه آیا تاکنون به کوره پزخانه ها یا حاشیه های شهر رفته اند و اگر رفته اند چرا اقدامی در خصوص این کودکان مظلوم و بی دفاع انجام نداده اند.
وی مسئله کودکان کار و کودکان خیابانی را مشکلی برای امروز و معضلی برای فردا دانست و افزود: متأسفانه در این زمینه مشارکت جدی بین بخشی وجود ندارد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group