18 مرداد 1399 ساعت 04:58

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

«فاطمه دانشور»، عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران و صادرکننده سنگ آهن در گفت‌وگو با تسنیم در ارتباط با سخنان دیروز رئیس کل بانک مرکزی گفت: «اگر محدودیت‌های پیشین در مورد ورود ارز توسط صادرکنندگان و فروش آن در داخل کشور برطرف شود، قیمت ارز در یک بازه زمانی منطقی خود به خود کاهش می‌یابد حتی اگر بانک مرکزی هم عرضه ارز را افزایش ندهد.»

وی افزود: «در حال حاضر صادرکنندگان محصولاتی را صادرمی‌کنند که برای تولید آن‌ها دلار بالای 3200 تومان پرداخت کرده‌اند بنا‌بر‌این منطقاً نمی‌توانند برای تبدیل دلار حاصل از فروش آن محصولات در داخل رقمی کم‌تر از این دریافت کنند. از این‌رو سخنان دیروز رئیس کل بانک مرکزی که کاهش قیمت دلار به زیر 2900 تومان را نادرست دانست، کاملاً صحیح است.»
این عضو شورای شهر تهران و فعال صادراتی گفت: «این واقعیت را نمی توان و نباید نادیده گرفت که زیان‌دهی صادرکنندگان که بیش‌تر آن‌ها نیز تولیدکننده هستند به اقتصاد کشور ضربه می‌زند وسایر شاخص‌های اقتصاد ما را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد بنا‌بر‌این بانک مرکزی در اتخاذ راه‌برد مناسب در مدیریت بازار ارز باید جمیع جوانب را در نظر بگیرد.»
دانشور گفت: «این درست است که افکار عمومی خواهان ادامه کاهش قیمت ارز است اما بانک مرکزی موظف است صلاح و صرفه اقتصاد کشور را در نظر بگیرد چرا که برخی سیاست‌های اقتصادی با وجود ظاهر مطلوب، دارای باطنی زیان‌بار هستند که تأثیرات آن بعدها مشخص می‌شود.»
این صادرکننده معدنی ادامه داد: «ادامه روند کاهشی قیمت ارز در آینده به زیان صادرکنندگان و تولیدکنندگان، کاهش تولید، افزایش بی‌کاری و می‌انجامد که قطعاً مورد خواست مردم نیست. از این‌رو اگر مردم ما در حال حاضر قیمت فعلی دلار را بپذیرند و در صورت اتخاذ سیاست‌های درست توسط دولت، در آینده نزدیک شاهد کاهش منطقی و پایدار نرخ ارز خواهیم بود.»
وی گفت: «اگر دولت محدودیت‌های غلطی که طی سال‌های اخیر برای عرضه ارز از سوی صادرکنندگان در بازار داخل ایجاد شده بود، برطرف کند، صادرکنندگان به صورت خودکار ارزهای حاصل از صادرات را در بازارهای داخلی عرضه خواهند کرد و همین افزایش عرضه به کاهش قیمت ارز منجر می‌شود.»
دانشور افزود: «خوش‌بختانه بنا بر اخباری که از دولت و بانک مرکزی می‌شنویم این محدودیت‌ها تا حد زیادی برطرف شده است و می‌توانیم منتظر باشیم در یک دوره زمانی منطقی، قیمت دلار به صورت واقعی پایین بیاید نه تحت تأثیر فضای روانی.»

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group