29 دی 1399 ساعت 11:42

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداری نسبت به سایر نهادها در خصوص ساماندهی کارتن خواب‌ها و به ویژه مبتلایان به اعتیاد گام‌های بهتری برداشته است، گفت: مدیریت شهری به تنهایی نمی‌تواند این معضل را رفع کند.

فاطمه دانشور اظهار داشت: شهرداری باید سازوکاری را فراهم کند تا در زمینه پیشگیری از حرکت خانواده‌های آسیب پذیر جامعه به سمت ابتلا به اعتیاد جلوگیری به عمل بیاید اما در زمینه ساماندهی معتادان نیاز به حضور سایر ارگان ها همچون قوه قضاییه است. به طوری که این نهاد می تواند با حمایت از خانواده های معتادان یک اقدام پیشگیرانه انجام دهد.

دانشور همچنین گفت: برنامه‌های جدی حمایتی باید از خانواده معتادان و به ویژه فرزندان آنها انجام شود چرا که آنها می‌توانند به دلیل قرار گرفتن در معرض آسیب‌های اجتماعی معتادان آینده باشند و این موضوع مهمی است که باید مورد توجه نهادهای مردمی هم قرار بگیرد.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه جمعیت قابل ملاحظه کارتن خواب‌های تهران افراد معتاد هستند، بیان داشت: در زمینه صدور شناسنامه، مشخص شدن هویت این افراد، ارائه خدمات درمانی و ایجاد اشتغال شهرداری دست تنهاست و سایر نهادها کاری انجام نداده‌اند. از این رو لازم است تا ستاد قوی تشکیل شود که در زمینه ارائه خدمت به کارتن خواب‌ها هماهنگی بین بخشی را مدیریت کند.

وی افزود: در این میان دستگاه‌های دولتی که مسئولیت صدور شناسنامه را دارند و یا دستگاه‌هایی که ارائه دهنده خدمات حمایتی از خانواده معتادان و یا افراد بهبود یافته را بر عهده دارند، در کنار تقویت سازمان‌های مردم نهاد ارائه دهنده خدمات اجتماعی و حتی ایجاد نهادهای مردمی برای دخالت در بحران خانواده‌هایی که در معرض آسیب ها هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دانشور تاکید کرد: برای حل معضل کنونی وضعیت کارتن خواب های شهر تهران باید از دور تسلسل جمع آوری کارتن خواب ها توسط شهرداری خارج شد و این موضوع زمانی محقق می‌شود که سایر نهادها همچون وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی در کنار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان‌هایی همچون تامین اجتماعی و بهزیستی به صحنه بیایند تا یک گام اساسی برای تغییر شرایط کنونی کارتن خواب‌ها برداشته شود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group