15 تیر 1399 ساعت 21:28

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

نشست صمیمانه مشاوران و معاونان امور زنان شهرداران مناطق با فاطمه دانشور ، رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، در محل معاونت فرهنگی اجتماعی، به میزبانی اداره کل امور بانوان و به پیشنهاد دانشور برگزار شد.

دانشور در این نشست، با عنوان این که هرکاری در حوزه زنان باید با همکاری، کمک و مشارکت همه زنان باشد، گفت : پیشنهاد دادم که این نشست برگزار شود تا ضمن آشنایی با خانم هایی که درسطح مناطق، مدیریت امور زنان را برعهده دارند، ازنزدیک مسائل مرتبط با زنان را به تفکیک مناطق بشنویم.
وی افزود : رسیدگی به مسائل شهر تهران در هر حوزه ای می طلبد که ما در کنار اطلاعات کلی، اساسی و کلان، اطلاعات ریز و تفکیکی هم داشته باشیم که در حوزه زنان، مناسب دیدم که غیر از بازدید از مراکز مربوط به زنان (مانند کوثرها، بازارچه ها، همایش ها و ... ) با شما هم به عنوان مدیران و مشاوران شهرداران مناطق، تبادل نظر و کسب اطلاعات داشته باشم.
رییس کمیته اجتماعی شورای شهر اظهار داشت : به عنوان یکی از اعضای زن شورای شهر، از ما انتظار می رود که به مسائل مربوط به زنان نگاه تخصصی داشته باشیم و به این مهم بپردازیم و از این رو در اواخر سال گذشته کارگروه زنان را ذیل مجموعه کمیته اجتماعی ایجاد کردیم  که ضمن سیاستگذاری ، برنامه ریزی و نظارت در حوزه زنان و بررسی تخصصی مسائل زنان شهر تهران، با نهادهای مربوط به زنان از جمله اداره کل اموربانوان شهرداری تهران، ارتباط و تبادل نظر برقرار کنیم.
عضو شورای شهر تهران گفت : حضور شما در بطن جامعه و در ارتباط رودررو  با زنان، موجب می شود که مواردی را به ما پیشنهاد دهید که ممکن است از نظر ما در جایگاه سیاست گذاری مغفول واقع شود.
وی تأکید کرد : همه باید تلاش کنیم تا NGO های تخصصی حوزه زنان شکل گیرد و نیز آن NGO هایی که به صورت غیررسمی و در شکل غیرسازمانی کار می کنند، تمایل یابند که در قالب تشکل های رسمی کار خود را ادامه دهند تا ما بتوانیم، پس از شناسایی آنها از کمک و مشورت آنها استفاده کنیم و آنها هم بتوانند نیازهای خود را به وسیله ما مرتفع کنند.
رییس کمیته اجتماعی ادامه داد: NGOهای حوزه زنان باید با موضوعات تخصصی فعالیت کنند و یکی از موضوعاتی که می تواند بسیار مهم باشد، «تحکیم بنیاد خانواده» است.
وی افزود : یکی از فعالیت های مهم شما می تواند، شناسایی بانوان نیکوکار مناطق تان باشد که می توانند به صورت محلی به وضعیت زنان سرپرست خانوار رسیدگی کنند. می توانید به کمک این زنان نیکوکار، راه کسب درآمد را به زنان سرپرست خانوار بیاموزید و همچنین به کمک آنان ، مددکاری اجتماعی را در سطح مناطق فعال کنید.
عضو شورای شهر، اظهار امیدواری کرد که این تعامل و همکاری به اقدامات مؤثرتر و مفیدتری در حوزه زنان منجر شود.
پس از سخنان دانشور، هرکدام از مشاوران شهرداران مناطق، درسخنانی به مسائل حوزه زنان در منطقه خود پرداختند و ضمن اعلام مهمترین مشکلات و مسائل و همچنین فرصت ها و ظرفیت های زنان منطقه خود، پیشنهادهای خود برای حل مشکلات و نیازهای مناطق خود در حوزه زنان را به رییس کمیته اجتماعی ارائه کردند.
نرگس معدنی پور، مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران، نیز در این نشست با تشکر از دانشور که پیشنهاد برگزاری این نشست را داده، ابراز امیدواری کرد که این نشست و نشست های متعاقب به بهره برداری همه جانبه به نفع زنان تهران و تعاملات دوجانبه بیانجامد.
نرجس نوحه سرا، مسؤول کارگروه زنان کمیته اجتماعی، نیز در پایان این نشست با اظهار امیدواری از ایجاد ارتباط تنگاتنگ و مؤثر بین کارگروه زنان، و بانوان مدیر شاغل در شهرداری، گفت: ایجاد کارگروه ویژه زنان، نشان از این دارد که ریاست کمیته اهمیت ویژه ای برای این حوزه قائلند و رسیدگی به مسائل زنان شهر تهران، با این نگاه ویژه قابلیت پیگیری و واکاوی بیشتری خواهد یافت که با ایجاد این همکاری ها قابل دستیابی است.
وی تصریح کرد : 4 گروه تخصصی به دلیل اهمیت و اولویت در کارگروه تشکیل شده است که عبارتند از «تحکیم بنیاد خانواده»، «کارآفرینی زنان»، «زنان سرپرست خانوار» و «فرزندپروری»؛ که از بانوان مدیر شهرداری دعوت می کنیم که در این گروه های تخصصی حضور فعال داشته باشند و همچنین بانوان و دختران فعال در منطقه خود را که می توانند به ما در این گروه های تخصصی یاری کنند، شناسایی و به کارگروه معرفی کنند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group