07 آذر 1399 ساعت 09:35

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران ضمن انتقاد از بسته شدن کلاس های موسیقی فرهنگسراها گفت: موسیقی حلال خداست نباید برای مردم حرام کرد.

از جمله مسایلی که امروزه سازمانهای خلاق و متفکر ایران در عرصه رسیدن به یک نظم و مقررات همه گیر در جامعه بدان بصورت هدفمند می نگرند و توجه به آن را لازمه رسیدن به یک جامعه توسعه یافته می بینند نگرش جدی به فرهنگ عمومی است .

توجه به فرهنگ در هدایت جامعه بسوی توسعه آرمانی بسیار مهم است و دولتمردان می توانند با بهره گیری صحیح از مقوله فرهنگ، اهداف سازنده و از پیش تعیین شده خویش را به راحتی در جامعه پیاده سازند.

اما نکته ای که در این گذر اهمیت پیدا می کند این است که فرهنگ تنها زمانی می تواند در میان مردم ارزشمند شده و جایگاه ویژه پیدا نماید که عموم مردم با طیب خاطر به آن ایمان آورند و اعتقاد پیدا کنند و تا زمانیکه یک مقوله در میان عموم مردم پذیرفته نشود نمی تواند تاثیر خود را در جامعه داشته باشد لذا لازم است، در این راستا شهرداری و دولت نیز ملزم به همکاری و تعامل در جهت آرمانهای تعالی هستند.

فاطمه دانشور عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار شهرخبر اظهار کرد: شهرداری در حوزه فرهنگی اقدامات خوبی انجام داده است و گاهی حتی تاثیر گذاری فعالیت های فرهنگی شهرداری از وزارت فرهنگ و ارشاد نیز بیشتر بوده است مثل جشنواره فیلم هایی که شهرداری برگزار می کند.

وی در ادامه مطرح کرد: گفتگو و تعاملاتی قبلا ما بین شهرداری و دولت وجود نداشته است و در حال حاضر با جلساتی مابین شهرداری و دولت بستر این موضوع برای پرهیز از موازی کاری فراهم شده است تا در جاهایی که دولت کمبود بودجه نیز دارد شهرداری بتواند ورود پیدا کرده و جبران کند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران ضمن بیان اینکه وجود ریاست شورای چهارم بستر لزوم همکاری بین شهرداری و دولت را فراهم کرده است، تصریح کرد: شورای چهارم اقدامات لازم جهت بستر سازی فعالیت های فرهنگی با رویکرد تعاملی دولت و شهرداری فراهم کرده است.

دانشور ضمن ابراز مخالفت با تعطیلی کلاس های موسیقی توسط سازمان فرهنگی و هنری شهرداری گفت: واقعیتی که باید پذیرفت اینکه مردم ایران شاد نیستند و باید اجازه داد مردم شادمانی کنند، در دل طبیعت نیز موسیقی هایی مثل صدای آب و پرندگان وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه چرا موسیقی حلال خدا را حرام می کنیم تصریح کرد: باید کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران بستری در شورای شهر ایجاد کند تا هرچه زودتر این موضوع حل شود

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group