13 مرداد 1399 ساعت 22:18

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

12 ژوئن مصادف با ٢٢ خرداد "روز جهانی مبارزه علیه کار کودک" نام گذاری شده است. به همین مناسبت انجمن حمایت از کودکان کار "اولين همايش روز جهاني مبارزه عليه كار كودك"  را در تالار ایوان شمس برگزار کرد.  

 

 جناب آقای مسجد جامعی، رياست محترم شوراي اسلامي شهر تهران در این مراسم ضمن بیان آماری در خصوص پروژه‎های پیش روی شورای شهر، پروژه های در حال انجام و بودجه های تخصیص یافته در زمینه آسیب های اجتماعی بر لزوم تهيه آمار صحيح از كودكان كار تاكيد نمودند. ایشان فرمودند براي رفع معضل اجتماعي كار كودك در گام نخست مي بايست آمار درست ارايه شود و برنامه‎ریزی‎های بعدی براساس آن صورت پذیرد تا بتواند راهگشا و تاثیرگذار باشد.
   برنامه پنل تخصصی با موضوع راهکارهای مبارزه با کار کودک با حضور سرکار خانم دکتر دانشور عضو محترم شوراي اسلامي شهر تهران، جناب آقای دکتر کردونی مدیر کل دفتر آسیب‎های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جناب آقای جانقلی مشاور کمیته اجتماعی شوراي اسلامی شهر تهران و جناب آقای مهندس فرمانی رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از کودکان کار برگزار گرديد که ایشان ضمن بیان نظرات خود، به سوالات مدعوین پاسخ دادند.
در این پنل سركار خانم دکتر دانشور درخصوص پروژه ها و برنامه هايي كه در  كميته اجتماعي شوراي اسلامی شهر تهران در زمینه  معضل اجتماعي کار کودک وجود دارد صحبت کردند و نیز بر آموزش كودكان مهاجر با ارایه كارت آموزش توسط وزارت آموزش و پرورش به این کودکان تاکید کردند.
 
جناب آقاي دکتر كردوني از سرگیری فعالیت شورای ساماندهی کودکان کار و خیابان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر دادند و جناب آقاي جانقلي پيشنهاد تشكيل گروه هایي از فعالان و آگاهان این حوزه براي تصميم گيري و ارايه پيشنهاد به مراجع ذيربط را بيان نمودند.    
جناب آقاي مهندس فرماني نیز با بيان ابعاد كار كودك و نهادهاي مسئول آن (وزارت كار، آموزش و پرورش، نيروي انتظامي، بهزيستي، وزارت كشور، وزارت بهداشت، مجلس، قوه قضائيه، شهرداري، سمن ها، سازمان ها و شركتهاي بخش خصوصي، دانشگاه ها، و رسانه ها) تهيه آمار را بعنوان اولين گام در جهت حذف كار كودك بیان کردند و نیز بر پذيرش اين واقعيت كه در جامعه كودك كار وجود دارد، تاکید کردند.
ايشان در پايان پيشنهاد نمودند کارگروه كودك در مجلس ایجاد شود. همچنین بیان کردند فقدان چنین کارگروهی در مجلس در واقع بدان معناست که در مجلس شوراي اسلامي براي 30% جمعيت كشور (افراد زير هجده سال) هيچ متولي وجود ندارد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group