09 مرداد 1400 ساعت 19:05

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
در نشست كانون زنان بازرگان ايران

برگزاري هشتمين جايزه سالانه بانك توسعه اسلامي با هدف شناسايي زنان مدير و تصميم‌گيرنده در مورد تأثير محيط‌ زيست در روند رسيدن به توسعه پايدار، موضوع نشست دوازدهم شهريور ماه كانون زنان بازرگان ايران، بود.

 

بانك توسعه اسلامي در 7 سال گذشته با انتخاب موضوعات مختلف براي هر سال، به شناسايي زنان فعال در آن حوزه مشخص اقدام مي‌كند.

«فاطمه دانشور» عضو هيأت مديره كانون زنان بازرگان ايران، با اعلام اين خبر گفت: «بانك توسعه اسلامي اين كار را در راستاي كمك زنان به توسعه، از 8 سال پيش آغاز كرده و امسال نيز شناسايي نقش عمده زنان مدير و تصميم‌گيرنده در مورد تأثير محيط‌زيست در روند رسيدن به توسعه پايدار به عنوان موضوع اين جايزه در نظر گرفته شده است.»

وي تأكيد كرد: «زنان فعال در عرصه محيط‌زيست، جهت ثبت‌نام و شركت در اين رقابت تا 25 شهريور ماه امسال مهلت داشته و مي‌توانند براي دريافت اطلاعات بيش‌تر به كانون زنان بازرگان ايران مراجعه كنند.»

در بخش ديگر اين نشست، پس از تصويب لوگوي انجمن، موضوع بررسي پيش‌نويس سند چشم‌انداز كانون مطرح شد.

«زهرا اخوان نسب» رئيس كانون زنان بازرگان نيز در اين رابطه تصريح كرد: «سند چشم‌انداز، نقشه راه كانون به شمار مي‌آيد، بنابراين براي آغاز حركت و جلوگيري از هر گونه انحراف در مسير كانون، تهيه اين سند از اهميت بالايي برخوردار است؛ هر چند تصويب اين سند به معناي نهايي بودن آن نيست و بايد متناسب با شرايط، روند به روزرساني سند چشم‌انداز را دنبال كنيم.»

«راهدار»، عضو هيأت مديره كانون نيز در اين باره توضيح داد: «در تدوين سند بيان كليات دور از دسترس، اقدام نادرستي است و كانون بايد براساس مقررات كشور كه ابزار ما براي اجراي وظايف و مسؤوليت‌هاي كانون به شمار مي‌آيد، گام بردارد. در واقع محدوديت‌ها و فرصت‌هاي حضور زنان در فضاي كسب‌وكار كشور براساس اين قانون مشخص مي‌شود و ما با درك اين موضوع مي‌توانيم سند چشم‌انداز كه همان برنامه حركت كانون محسوب مي‌شود را تهيه كنيم.»

سپس «اسلامي» عضو هيأت مديره كانون، با بيان اين موضوع كه زنان فعال در اقتصاد كشور نسبت به وجود اتاق و خدمات آن اطلاع كافي ندارند، بيان كرد: «اين مسأله در شهر تهران چندان ديده نمي‌شود، اما در شهرستان‌ها تعداد بسياري از زنان فعال اقتصادي از اتاق و ظرفيت‌هايي كه ايجاد كرده است، مطلع نيستند؛ بنابراين كانون زنان بازرگان مي‌تواند با تعيين جامعه هدف مناسب براي خود و تدوين سند چشم‌انداز مطلوب، وظايف و اهداف خود را به نحو بهتري پي‌گيري كند.»

در اين جلسه «غضنفري» فعال اقتصادي و «برومند» عضو هيأت علمي دانشگاه‌ علامه طباطبائي نيز به منظور مشاوره جهت تدوين سند چشم‌انداز حضور داشتند و مقرر شد در جلسه آتي كانون،‌ سند چشم‌انداز اين كانون براي تصويب به رأي گذاشته شود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group