13 مرداد 1399 ساعت 22:51

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

فاطمه دانشور در این سفر دو روزه با تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی استان واعضاء شورای اسلامی شهر بوشهر دیدار می کند.

دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، دیدار با رئیس بنیاد بوشهر شناسی، دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر، شرکت در نشست مشترک کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق ایران و اعضاء هیئت نمایندگان اتاق بوشهر با موضوع مسئولیت اجتماعی شرکتی و توسعه جوامع محلی ، نشست مطبوعاتی با اصحاب جراید و بازدید از موسسه خیریه باران مهر لیان از دیگر برنامه های پیش بینی شده دانشور در بوشهر است.
دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان
برگزاری همایش خدمات معین التجار بوشهری به خلیج فارس و ایران
عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق ایران  گفت :شورای شهر تهران به پاس خدماتی که معین التجار بوشهری به خلیج فارس و ایران کرده است علاقمند به برگزاری همایشی تحت این عنوان است.
 عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق ایران در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری استان بوشهر افزود : با تصویب شورای  اسلامی شهر تهران یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران برای تملک خانه‌ی تاریخی حاج معین‌التجار بوشهری واقع در خیابان لاله‌زار و نام‌گذاری آن به نام خانه‌ی خلیج فارس انجام و به عنوان موافق پیگیر نهایی شدن این مصوبه هستم .
 فاطمه دانشور اضافه کرد : خانه‌ی معین‌التجار بوشهری در قلب خیابان لاله‌زار، کوچه بوشهری قرار دارد و به‌دلیل خدمات فراوان این شخصیت تاریخی درباره‌ی خلیج فارس و حمایت از تولید داخلی، به پدر معنوی خلیج فارس و همچنین پدر معنوی تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی معروف شده است.
وی یادآور شد : با توجه به این که خیرین بوشهری مقیم تهران نیز برای احیاء و مرمت این اثر باستانی درخواست های متعددی به شورای شهر تهران داشته است ، مجموعه مدیریتی استان بوشهر نیز می تواند با ارائه راهکارهای مناسب پیشنهادهایی برای مطرح شدن در شورای شهر تهران در این زمینه را ارائه دهد .
عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد : این شورا به پاس خدماتی که معین التجار بوشهری به خلیج فارس و ایران کرده است علاقمند به برگزاری همایشی تحت این عنوان است و نقش فرهیختگان و دانشگاهیان استان بوشهر نیز برای پربار شدن این همایش ضروری به نظر می رسد.
 مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر: کمک محتوایی میراث فرهنگی به احیاء خانه معین التجار بوشهری در تهران
مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت : به دلیل محدودیت منابع ،این سازمان قادر به هزینه کرد برای احیاء و بازسازی  خانه معین التجار بوشهری به عنوان خانه خلیج فارس  در تهران نیست اما می تواند در محتوا و شکل گیری آن با حفظ انسجام تاریخی نقش آفرین باشد.
محمد ابراهیم فروزانی در نشست با عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق ایران افزود : یكي از شخصيت هاي پرآوازه تاريخي تجاري، سياسي و دريايي ايران محمد معين التجار است که فعاليت هاي اقتصادي، سياسي و فرهنگي او به طور مستقيم موجب احياي موقعيت ايرانيان در خليج فارس شد.
وی یادآور شد : فعاليت هاي او براي كشتيراني و تجارت در کارون، اهواز و خرمشهر و نيز فعاليت اقتصادي در بندر هرمز ديگر جزاير خليج فارس، راه اندازي خط و شركت كشتيراني را بايد از جمله اقدامات وي در اين زمينه است .
فروزانی تصریح کرد : با توجه به این که حراست و نگهداری از این اثر تاریخی مهم و اجتناب ناپذیر است هر گونه تصمیم گیری در این زمینه باید تابع توجه به جنبه های تاریخی آن باشد .
وی اضافه کرد : در این راستا واگذاری آن به افراد خیر و ایجاد امکان موزه که بتواند هزینه هایش نیز تامین شود سبب می گردد که با تغییر اعضاء شورای شهر تهران و شهردار تاثیر چندانی در تغییر کاربری آن ایجاد نشود .
رئیس اتاق بازرگانی بوشهر : ضرورت ایجاد موزه تجارت در خانه معین التجار بوشهری
رئیس اتاق بازرگانی بوشهر  نیز گفت : ایجاد موزه تجارت  در خانه معین التجار بوشهری ضروری است .
رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی بندر بوشهر در نشست مشترک عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق ایران و مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر گفت : بدلیل نقش محمد معین التجار بوشهری در تجارت خلیج فارس ایجاد موزه تجارت در منزل وی در تهران که به عنوان خانه خلیج فارس احیاء می گردد ضروری است .
شریف پور بوشهری اضافه کرد : معين التجار نه تنها در حوزه تجارت بلکه در دوران جنگ جهاني اول و قيام مردم جنوب همانند درگيري هاي رييس علي دلواري با انگليسي ها از آزاديخواهان و مبارزان ضد استبداد و استعمار پشتيباني مي كرد و در تحولات سياسي اقتصادي حضور فعالي داشت.
وی تصریح کرد :هر گونه برنامه توسط اتاق بازرگانی ایران ، شهرداری تهران و یا خیرین برای احیاء و بازسازی منزل معین التجار بوشهری نباید درآمد محور باشد .
شریف پور بوشهری افزود : اتاق بازرگانی بوشهر در راستای صیانت از این اثر ملی و به پاس تجلیل و زنده نگه داشتن هویت ملی یک شهروند بوشهری می تواند با تامین هزینه های ساخت موزه تجارت در خانه معین التجار بوشهری در احیاء این اثر ملی گام بر دارد .
بازدید رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق ایران از موزه مردم شناسی بوشهر
 رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق ایران از موزه مردم شناسی بوشهر با حضور در موزه مردم شناسی بوشهر تحولات اقتصادی بیش از یک صد سال گذشته تجار بوشهری را افتخار آمیز دانست .
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی بندر بوشهر؛ فاطمه دانشور درحاشیه این دیدار در نشست با رئیس مرکز ایران شناسی شعبه بوشهر اظهار کرد :بندر بوشهردر زمان اوج خود از مراکز عمده تجارت خلیج فارس به حساب می‌آمد و تجار بوشهر قسمت عمده بازرگانی خلیج فارس و اقیانوس هند را به عهده داشتند.
وی اضافه کرد :تاثیر این بندر در حوزه تجارت به گونه ای بود که یکی از تجار بوشهری به نام حاج محمد شفیع اجازه چاپ و نشر اسکناس رایج بوشهر را به دست آورد و این امتیاز تا برقراری بانک شاهی، در بوشهر به قوت خود باقی بود.
رئیس مرکز ایران شناسی شعبه بوشهر نیز گفت : بوشهر یکی از نخستین شهرهایی است که در آن چاپخانه چاپ سنگی‌دایر شد و پیش از بسیاری از شهرهای مهم ایرانی، صنایع جدیدی چون یخ‌سازی و برق ایجاد شد.
عبدالکریم مشایخی افزود : مردم بوشهر از اولین ایرانیانی بودند که با مجله و روزنامه آشنا شدند وروزنامه‌های زیادی در اوایل ظهور این پدیده در بوشهر چاپ و نشر می‌شد که از جمله روزنامه‌های مظفری ، خلیج ایران و ندای جنوب را  می توان نام برد.
وی یادآور شد : به علت موقعیت خاص این بندر در تجارت و کسب ثروت فراوان، نمایندگی شرکت‌های خارجی و نیز کنسولگری دولت‌های بیگانه از جمله بریتانیا، آلمان و روسیه و امپراطوری عثمانی در این شهر وجود داشتند که ساختمان بعضی از آنها هنوز پابرجاست.
دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر:
تبادل تجربات شوراهای شهر های کشور راهگشاست
 
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت : به منظور صرفه جویی در منابع اعتباری و کاهش مشکلات موجود در مدیریت جامع شهری تبادل تجربیات شوراهای شهرهای کشور با همدیگر ضروری و راهگشاست .
 
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع و کشاورزی بندر بوشهر ، فاطمه دانشور در ادامه سفرش به بوشهر با اعضای شورای شهر بوشهر دیدار کرد.
وی افزود : نگاه ما به شهرداری تهران از یک نهاد خدماتی به یک نهاد اجتماعی تغییر کرده است ,و این تفکر سبب افزایش تعداد کمیسیون های تخصصی برای پیگیری مطالبات مردم شده است .
 
دانشور تصریح کرد : در شورای چهارم  تهران با ایجاد نه کمیسیون تخصصی نگاه تعاملی با وزارت خانه ها بیشتر شده است و با توجه به نوع مطالبات مردمی از وزرا و مدیران ارشد وزارتخانه ها جهت پیگیری مطالبات مردمی دعوت به عمل می آید .
وی  یادآور شد : یکی دیگر از مزیت های شورای چهارم استفاده از توان پژوهشی نخبگان و آراء کارشناسی است تا معضلات موجود به شکل علمی حل و فصل شود .
 
عضو شورای شهر تهران گفت : برای اولین بار در این دوره با طرح سوال از شهردار بدنبال پاسخگو بودن شهردار برای مشکلات موجود هستیم تا با ایجاد فرصت مناسب زمینه اشکالات موجود رفع شود .
 
وی با اعلام این که شهرداری تهران منابع خوبی در اختیار دارد اظهار کرد : مدیریت به شکل سیستماتیک نیست و به دلیل نداشتن یک تفکر جامع مشکلاتی همچنان لاینحل می شود .
 
رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق ایران تصریح کرد : طرح مسئولیت پذیری شرکت ها می تواند در رفع چالش های اجتماعی موثر واقع شود .
دانشور افزود : در تهران امتیازهای ویژه ای به شرکت هایی داده می شود که در مسئولیت های اجتماعی سهیم هستند .

وی عنوان کرد : اتاق بازرگانی ایران در 4 سال گذشته به شکل تخصصی با انجام همایش ها و کارگاه های آموزشی در سطح کشور بدنیال نهادینه کردن مسئولیت های اجتماعی شرکت ها می باشد .

دانشور تاکید کرد : شناسایی چالش های اجتماعی در شهر بوشهر و استفاده از توان شرکت های موجود برای پذیرش مسئولیت های اجتماعی می تواند در کاهش چالش های موجود موثر باشد
برگزاری نشست مشترک کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق ایران و اتاق بوشهر:
راه‌اندازی کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی در بوشهر

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر گفت: با همکاری بخش‌های خصوصی و دولتی کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی در بوشهر راه‌اندازی خواهد شد.
راه‌اندازی کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی در بوشهر

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع و کشاورزی بندر بوشهر ؛ علی‌اکبر شریف‌پور در کارگاه آموزشی کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی، اتاق بازرگانی ایران در بوشهر افزود: بنگاه و مدیران شرکت های خصوصی  باید درداد وستد و کسب و کار به اصول اخلاقی متعارف جامعه به دیده احترام نگاه کرده ، خود را به آن اصول مقید و پایبند بداند.
 
وی اضافه کرد : هم اینک چنین وضعیتی در بخش عمده ای از شرکت های خصوصی موجود در استان  موجود است .
 
شریف پوربوشهری یادآور شد : با بررسی های انجام شده میزان اقبال به پذیرش مسئولیتهای اجتماعی در شرکت های خصوصی  موجود در استان به خوبی دیده می شود که با راه اندازی کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی در بندر بوشهر پیش بینی می شود این مسئولیت هدف دار شود.
 
رئیس اتاق بازرگانی استان بوشهرتاکید کرد: به منظور تشکیل کمیسیون مذکور برای بخش‌های دولتی و خصوصی فراخوان زده خواهد شد تا این کمیسیون به نحو مطلوبی در بوشهر فعالیت‌های خود را به سرانجام برساند
 
سهیم بودن بنگاه‌های اقتصادی در برطرف کردن چالش‌های اجتماعی

رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق ایران گفت: دولت‌ها به تنها نمی‌توانند از پس مشکلات موجود در سطح جامعه برآیند به‌دین ترتیب بنگاه‌های اقتصادی نیز باید خود را در برطرف کردن چالش‌های اجتماعی سهیم بدانند.
 
 فاطمه دانشور در نشست مشترک کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق ایران و اعضای هیئت نمایندگان اتاق بوشهر که با موضوع «مسئولیت اجتماعی شرکتی و توسعه جوامع محلی» برگزار شد،  افزود :دولت‌ها به تنهایی قادر به برطرف کردن مشکلات اجتماعی نیستند و بنگاه‌های خصوصی نیز باید در این زمینه فعال شوند.

وی اضافه کرد :یکی از دغدغه‌های بخش خصوصی و نمایندگان آنها در اتاق بازرگانی این است که در محیط اقتصادی صرفا نگاه اقتصادی نداشته باشند

رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد : به عنوان یک کارآفرین و یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی، معتقدم که اگر بخش خصوصی می‌خواهد نقش هر چه پررنگ‌تری در اقتصاد ملی ایفا کند، لازم است حتما نقش‌آفرینی خود در عرصه‌های مختلف مرتبط با مسئولیت‌پذیری اجتماعی را نیز پررنگ‌تر کند.
 
وی یادآور شد : تغییر نوع نگرش بخش خصوصی به نحوه ایفای مسئولیت‌پذیری در قبال معضلات اجتماعی و ارتقاء کمی و کیفی اثربخشی منابع مالی اختصاص‌یافته از سوی بخش خصوصی برای کاهش معضلات اجتماعی مختلف را به شکل جدی در قالب عملکرد میدانی این کمیسیون دنبال می کنیم
 
.دانشور عنوان کرد :این کمیسیون از دوره هفتم اتاق بازرگانی ایران شکل گرفته و نگاه اصلی آن در محیط کار این است که فعالان این عرصه اقتصادی اجتماعی باشند و تنها به فکر کسب سود نباشند.

وی ادامه داد: موضوع اخلاق کسب و کار در جهان قدمتی 30 ساله دارد ولی در ایران ناشناخته است که با کمیسیونی که برای این موضوع تشکیل شده سعی بر این خواهد بود که موضوع اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی در ایران بیشتر برای مردم شناسانده شود.

دانشور تاکید کرد: جمع‌آوری کودکان کارتن خواب که به‌خاطر محدودیت‌های قانونی صورت نمی‌گرفته یکی از مشکلاتی بوده که در لایه زیرین شهرها شکل گرفته و در نهایت موجب مختل شدن امنیت اجتماعی شهرها می‌شود.

رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: اتاق بازرگانی بوشهر نیز باید با همکاری سازمان‌های مردم نهاد چالش‌های موجود در سطح بوشهر را شناسایی و در جهت برطرف شدن آنها گام بردارد.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی از چالش‌های اجتماعی موجود در سطح جامعه اطلاع ندارد، بیان کرد: باید دستگاه‌های مربوطه در جهت برطرف کردن چالش‌های موجود در سطح جامعه اقدام عملی انجام دهند.

دانشور گفت: در کشور کسانی که فرمول به‌دست آوردن پول را فرا می‌گیرند به‌صورت تصاعدی پول خود را افزایش می‌دهند ولی آنطور که باید از دارایی‌های خود در جهت کاهش چالش‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند.
وی عنوان کرد :همان‌طور که در سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی مقوله مدیریت علمی و نوآورانه با هدف "ارتقای بهره‌وری" بسیار مهم است، در زمینه اختصاص منابع مالی از سوی شرکت‌های خصوصی برای کمک به کاهش معضلات اجتماعی هم، لازم است از روش‌های علمی و ایده‌های نوآورانه، و نیز از تجربیات موفق شرکت‌های پیشرو استفاده شود تا شاهد ارتقای میزان اثربخشی هزینه‌های بخش خصوصی در حوزه مسئولیت‌پذیری اجتماعی باشیم.
در ادامه مباحثی در خصوص مسئولیت اجتماعی شرکتی و توسعه جوامع محلی توسط امیدوار مدیر مرکز ترویج حاکمیت شرکتی و مشاور کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی مطرح شد.

شرکت در نشست مطبوعاتی با رسانه های استان:
فراهم سازی بسترهای نهادینه شدن مسئولیت اجتماعی توسط شوراهای شهر/ نقش افرینی رسانه ها و سازمان های مردم نهاد
رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی ایران گفت: سازمان‌های مردم نهاد و رسانه‌ها باید به موضوع نهادینه شدن مسئولیت‌پذیری اجتماعی اهتمام جدی داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع و کشاورزی استان بوشهر؛ فاطمه دانشور امروز در نشست خبری در اتاق بازرگانی بوشهرافزود: در چهار سال پیش و در ابتدای دوره هفتم اتاق بازرگانی ایران به ریاست نهاوندیان کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی راه‌اندازی شده است.
وی اضافه کرد : ازعمده اهداف این کیسیون پیوند و گسترش فعالیت‌های اجتماعی در بنگاه‌های اقتصادی دولتی و خصوصی است.
دانشور تصریح کرد :قدمت تاریخچه مسئولیت‌پذیری اجتماعی در جهان سی ساله است که در ایران این موضوع ناشناخته مانده و باید سعی شود از طریق سازمان‌های مردم نهاد و همچنین رسانه‌های دیداری و شنیداری مسئولیت‌پذیری اجتماعی در بنگاه‌های اقتصادی ترویج داد.
این مقام آگاه یادآور شد : با انجام نشست های تخصصی و همایش های گوناگون بدنبال تببین اهداف شکل گیری این کمیسیون هستیم .
وی ادامه داد:با توجه به ناشناخته بودن موضوع اخلاق کسب و کار و مسئولیت‌پذیری اجتماعی در ایران چند سالی زمان خواهد برد تا این موضوع به شکل کلی نهادینه شود.
دانشور با اعلام این که دو استان بوشهر و سیستان وبلوچستان پیشگام راه اندازی این کمیسیون در اتاق های بازرگانی استانی هستند اظهار کرد :نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی شهر می توانند با شناسایی چالش های اجتماعی آنها را به این کمیسیون در طح استان ها رائه کنند تا بوسیله شرکت های خصوصی طرح مسئولیت های اجتماعی اجرایی شود .
وی تاکید کرد :برای رسیدن به اهداف تعیین شده نیازمند بسترسازی و ایجاد هماهنگی بین بخشی هستیم که در قالب آموزش ها مستمر به بنگاه های اقتصادی رسیدن به افق های ترسیم شده قابل دسترسی است .
وی با بیان اینکه طرز نگاه به  گسترش مسئولیت‌پذیری اجتماعی معطوف به شخص نیست و اجتماع را در بر می‌گیرد، گفت: بنگاه‌های اقتصادی در صورت گسترش مسئولیت‌پذیری اجتماعی می‌توانند خود را خوش نام جلوه دهند و آینده کاری خود را تضمین کند.
رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی ایران در ارتباط با مسئولیت‌پذیری اجتماعی تصریح کرد: حل مسائل و مشکلات زنان که در کشورها به آن پرداخته و در کشور هندوستان به شکل قانون در آمده است.
وی افزود: شرکت‌هایی نظیر ایران خودرو که سهمی از آلایندگی‌ها را به خود اختصاص می‌دهند می‌توانند با احداث فضای سبز نوعی از مسئولیت‌پذیری اجتماعی را انجام دهند.
دانشور تاکید کرد: اگر فعالان بخش خصوصی دو ساعت به فراگیری علوم مسئولیت‌پذیری اجتماعی بها دهند حتما از این موضوع سود خواهند برد و قانع می‌شوند.
عضو اتاق بازرگانی ایران افزود: درک موضوع توسط بخش خصوصی را یک چالش می دانیم که آنها مسئولیت های اجتماعی را فردی می دانند در حالی که این مسئولیت اجتماعی است.
وی افزود : هم اینک اعتیاد ، تکدی گری ، کارتن خوابی و طلاق در کنار آسیب های نوپدیدی مانند بازی های اینترنتی و مشکلات زیست محیطی به عنوان چالش های جدی مدنظر است که می تواند مشکلات حادی را فراهم سازد
 
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی بوشهر : مسئولیت های اجتماعی نباید تحت تاثیر منازعات سیاسی فراموش شود
 
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران گفت : مسئولیت های اجتماعی با توجه به تاثیراتی که به شکل مثبت و منفی می تواند بر جامعه ایجاد کند نباید تحت تاثیر منازعات سیاسی فراموش شود.
 سید حسین معروف در گفتگو با خبرنگاران افزود : در صورتی که مسئولیت های اجتماعی تحت تاثیر منازعات سیاسی قرار گیرد می تواند چالش های گسترده ای در جامعه ایجاد کند .
وی اضافه کرد : این امر می تواند به فروپاشی ساختارهای اجتماعی بیانجامد که برای جامعه هزینه زا است.
معروف تصریح کرد : یکی از این چالش های جدی افزایش گسترده طلاق است که سبب شده است کانون های خانواده ها را دچار چالش کند .
وی اضافه کرد : فقر و فساد حاصل این نوع چالش ها هستند که به دلیل توجه نکردن به مسئولیت های اجتماعی ایجاد می شود .
عضو هیت نمایندگان اتاق بازرگانی بوشهر تاکید کرد : اگر اجتماع را زنجیره ای بدانیم که همه افراد آنها با هم در ارتباط هستند ؛ وقوع هر نوع ناهنجاری های اجتماعی از قبیل قتل ، سرقت های خشن ، زورگیری و آدم ربایی تحت تاثیر مولفه عدم توجه به مسئولیت های اجتماعی است که نتایج آن همگان را در برمی گیرد.
معروف با اعلام این که چالش های سیاسی ده ساله گذشته مارا از توجه به مسئولیت های اجتماعی غافل کرده است گفت : سازمان های مردم نهاد و رسانه ها به دلیل تاثیر گذاری بر افکار عمومی می توانند در زمینه نهادینه شدن مسئولیت های اجتماعی در افکار عمومی و شرکت های خصوصی موثر واقع شوند.
 
وی از بحران آب به عنوان یکی از مولفه های ایجاد ناهنجاری در سال های آینده خبر داد و گفت : هم اینک با خشک شدن بخش های عمده ای از دریاچه ارومیه ، پریشان فارس و هامون سیستان زنگ خطر به صدا در آمده است و از حالت جدی رد و وارد فاجعه شده است .
وی تصریح کرد : از پیامدهای خشکی این دریاچه ها می توان به افزایش میزان مهاجرت پذیری مناطق پیرامونی این دریاچه ها و خالی شدن سکنه های روستایی اشاره کرد که می تواند کانون هایی را در سطوح شهرهای کشور در زمینه ناهنجاری های اجتماعی ایجاد کند.
رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی و هیئت همراه سه شنبه شب بوشهر را به مقصد تهران ترک کردند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group