13 مرداد 1399 ساعت 22:48

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

دانشور: با تلاش ها و پیگیری هایی که در شورای اسلامی شهر تهران انجام گرفت، پرداختن جدی تر به موضوع کودکان کار و خیابان در برنامه عملیاتی 5 ساله شهرداری تهران پررنگ شد.

فاطمه دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بازدید از بازارچه و نمایشگاه جمعیت امداد دانشجویی- مردمی امام علی (ع) با تاکید بر اجرای برنامه های عملیاتی برای کودکان کار و خیابان افزود: موضوع کودکان کار و خیابان پیش از این در مصوبات شورای شهر و شهرداری قرار گرفته بود اما هیچ برنامه جامعی برای ساماندهی آنها در نظر گرفته نشده بود و این مهم مغفول واقع شده بود اما با پیگیری هایی که توسط کمیته اجتماعی شورا و موافقت همه اعضاء صورت گرفت نگاه ویژه ای در این دوره به این موضوع خواهد شد.

دانشور با تقدیر از فعالیت های انجام گرفته توسط جمعیت امداد دانشجویی- مردمی امام علی (ع) حضور و فعالیت نهاد های غیر دولتی و NGO ها در تمامی ارگان های اجتماعی به خصوص حوزه کودکان و زنان بد سرپرست را ضروری دانست و تاکید کرد: حوزه هایی که آسیب های اجتماعی در آن نمایان است باید توسط نهادهای مردم نهاد ساماندهی و تنها از حمایت نهادهای دولتی برخوردار شوند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در مسایل آسیب های اجتماعی هرجا پای نهادهای دولتی برای اجرا باز شده است تلاش ها ثمره خوبی نداشته است چرا که فقط ساماندهی ها را دچار بوروکراسی کرده است.

وی با اشاره به اینکه همواره حضور یک نماینده از NGO ها در شورای شهر ضروری است تاکید کرد ریشه آسیب های اجتماعی در نهادهای سیاستگذار حل می شود و اگر واحدهای مختلف سیاستگذار و نهادهای تصمیم گیر در سه قوه، اراده ای برای خشکاندن ریشه آسیب هایی که وهن ملت و دولت ایران اسلامی است داشته باشند یقیناً شاهد آسیبی در اجتماع نخواهیم بود.

دانشور با انتقاد از ناهماهنگی بین بخشی دستگاه های مختلف افزود: برای جمع بندی یک موضوع و حل یک معضل اجتماعی که همه خانواده ها و مردم و مسئولین باید خود را در حل آن مسئول بدانند، کار شکنی ها و دستورالعمل های دست و پاگیر مانع به سرانجام رسیدن آن موضوع می­شود.

دانشور با اشاره به طرح مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها که توسط وی در شورای شهر دنبال می شود گفت: با اجرای طرح مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها، افراد آسیب دیده در اجتماع اعم از زنان و کودکان بدسرپرست و کودکان کار و خیابان از طریق حمایت بنگاههای اقتصادی از آینده مطلوب و امیدوار کننده ای برخوردار خواهند شد.

به گفته وی در این طرح بنگاه های اقتصادی نیز از مشوق هایی برخوردار خواهند شد.

وی ضمن بازدید از غرفه های صنایع دستی که توسط کودکان کار و خیابان در این بازارچه تهیه شده بود از صنایع و محصولات دست ساز این بازارچه خیریه خریداری کرد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group