13 مرداد 1399 ساعت 22:54

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

سومین دوسالانه نشان نیکوکاری و اهداء چهار نشان ویژه به 4 نیکوکار حوزه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی توسط موسسه نیکوکاری مهرآفرین برگزار شد.

سومین دوسالانه نشان نیکوکاری و اهداء چهار نشان ویژه به 4 نیکوکار حوزه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی توسط موسسه نیکوکاری مهرآفرین برگزار شد.

در این مراسم احمد مسجد جامعی ریاست شورای اسلامی شهر تهران، ولی اله شجاع پوریان، احمد دنیامالی، احمدحکیمی پور، غلامرضا انصاری، محمدحقانی، محمد مهدی تندگویان، محمد سالاری، اسماعیل دوستی، ابوالفضل قناعتی، عبدالحسین مختاباد ،عباس جدیدی و خانم دانشور اعضای شورای اسلامی شهر تهران و شهرام ناظری ، دکتر محمد سریر ، لوریس چکناواریان، شاهرخ تویسرکانی، علی دایی، مریلا زارعی، حسین کلانی، فرهاد قائمیان، قاسم قلی پور، فاطمه گودرزی، روزبه نعمت الهی، امید حاجیلی، احمد حلت، مهرداد اکبریان و همچنین تعدادی از اعضای اتاق بازرگانی و جمعی از نمایندگان رسانه های جمعی حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم فاطمه دانشور مدیرعامل مهرآفرین با اشاره به فعالیت های این موسسه گفت: ما بر اساس عهدی که با خدا بسته ایم به دنبال خدمت به خلق هستیم و در این راه ، قصد داریم تمام تلاشمان را برای حمایت از کودکان و زنان سرپرست خانوار بکار بگیریم.

وی در ادامه افزود: مهرآفرین، سرزمین پاکی است که من در آن سمتی ندارم و کاره ای نیستم؛ و فرمانروای آن، خداوند است و هدف دیگری هم ، جز خدمت به مردم محروم و نیازمند در این موسسه نداریم.

دانشور با تشکر از رئیس جمهور و بازدیدهایی که وی از مکان هایی همچون شیرخوارگاه ها انجام می دهد، گفت: اقدامات ایشان بسیار خوب بوده است اما همین جا، تقاضایی دارم که برای رونق امر نیکوکاری ، به NGO ها توجه بیشتری کنند؛ گاهی سپردن کار به کسانی که با عشق وارد فعالیت های دلی می شوند، بمراتب نتایج بهتری در پی دارد.

وی با اشاره به اینکه مردم ایران، گرامی ترین و بالاترین تعلیمات زندگی را دارند، به آموزه های اسلام و قرآن کریم اشاره کرده و افزود: انبیاء برای انسان سازی آمدند و ما را به نیکی رهنمون کردند، ما نیز باید به حرف آنها عمل کنیم و در این راه به کودکان نگاه کنیم ، به محیط مان نگاه کنیم و نگذاریم که جامعه ما در بی توجهی و فقر ، به سمت ناموزونی ها پیش برود ، اگر به بخش محروم و محرومیت های بخش هایی از جامعه نگاه نکنیم و در صدد برطرف کردن فقر برنیائیم ، آن وقت ممکن است از دامن همین فقر ، به جامعه ای مضطرب و نگران برسیم و شاهد بزه و خلاف باشیم .

دانشور گفت : فقر و جهل همسایه هم هستند و ما باید کمک کنیم تا این دو ، ریشه کن شوند ؛ و یکی از راه های آن ، مدرسه سازی وآموزش و بازنگری در امر آموزش است ، مدرسه سازی را در نقاط محروم گسترش بدهیم و آموزش را باید در سطحی وسیع در دستور کار قرار داد تا با بیشتر شدن زندان ها مقابله کرد .

دانشور گفت: اگر وارد شورای شهر تهران شدم ، فقط و فقط بخاطر انجام دادن کاری برای همین بچه ها بوده است ، اگر بدانم مفید نبوده ، از شورا خارج خواهم شد .

در ادامه برنامه با حضور آقای تندگویان و آقای مختاباد از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و خانم فیروزفر ریاست ستاد توانمندسازی زنان شهرداری و خانم مریلا زارعی سفیریار مهرآفرین از "صدف وکیلی" مدیر انجمن حمایت از کودکان کار، که با تاسیس واحد نیکوکاری اش، بیش از 1000 کودک محروم را تحت پوشش قرار داده، قدردانی و نشان ویژه نیکوکاری به او اهدا شد.

دومین فردی که نشان ویژه نیکوکاری را دریافت کرد ، شهرام ناظری بود، که این نشان توسط دکتر محمد سریر آهنگساز و رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران اعطا شد. دکتر محمد سریر با اشاره به نزدیک بودن هنر و جامعه گفت: هنر منعکس کننده زمانه و جامعه خودست و با هنر است که افراد می توانند پیام خود را به مخاطبانی که در آن دوره زندگی می کنند، برسانند.

سومین فردی که نشان ویژه نیکوکاری را دریافت کرد محمدرضا حافظی نیکوکار نمونه مدرسه ساز بود. احمد حلت با اشاره به خدمات حافظی در حوزه مدرسه سازی گفت: ایشان از سال ها قبل فعالیت های گسترده ای را با همکاری جامعه خیرین مدرسه ساز آغاز کرده و امروز ما شاهد هستیم که یک سوم مدارس کل کشور ، توسط حافظی و دوستانش ساخته شده است.

محمدرضا حافظی نیز بعد از اینکه نشان خود را از دستان آقای دنیامالی و شجاع پوریان از اعضای شورای اسلامی و اکبریان ریاست انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران دریافت کرد، گفت: ما باید انجام کار خیر را از جوانی آغاز کنیم و به جوانان خود، فعال بودن در امور خیر را آموزش دهیم ، زیرا نیکوکاری در جوانی لذت بخش تر است ، وگرنه در پیری ، بیشتر ما ، برای حساب های آخرت استکه کار خیر انجام می دهیم.

حافظی با اشاره به تلاش های خیرین مدرسه ساز در توسعه علم گفت: با همکاری این افراد ، امروز شاهدیم که مدارس 4 نوبته به 2 نوبته و یک نوبته تبدیل شده ، ما ، در کشورمان بیش از 500 خیر مدرسه ساز فعال داریم و تعداد مدرسه هایی که آنها می سازند ، بسیار بیشتر از مدارسی است که دولت احداث می کند ، ضمن اینکه تاکنون 32 درصد مدارس کل کشور توسط خیرین مدرسه ساز احداث شده است.

وی در ادامه افزود: امر مدرسه سازی نه تنها در کشور ، بلکه در خارج از کشور نیز باید گسترش یابدتا فرزندان ما با تحصیل در این مدارس ، هم زبان مادری را بیاموزند و حفظ کنند و هم اینکه از مشکلاتی همچون آموزش های ضد ایرانی در مدارس بیگانه آسوده شوند.

آخرین فردی که نشان ویژه نیکوکاری را از دستان آقای جدیدی عضو شورای اسلامی شهر تهران دریافت کرد، علی دایی به عنوان ورزشکار نمونه و نیکوکار بود.

حسین کلانی بازیکن اسبق پرسپولیس، طی سخنانی با اشاره به اینکه امروز گروهی در کشور هستند که بدون آنکه بخواهند نامی از آنها برده شود کار خیر انجام می دهند ، گفت: مردم ما در انجام امور خیر با ایثار و عشق حضور پیدا می کنند و کار نیکو را با مهر و محبت انجام می دهند ، اما نباید توقع داشته باشیم که تمامی مشکلات ، تنها توسط مهر و محبت مردم انجام شود.

کلانی با اشاره به اینکه ورزشکاران واقعی ایران ، همیشه با صفت پهلوانی و مردم داری عجین بوده اند ، گفت: از پوریای ولی تا تختی ، ورزشکاران ایرانی ، پیام آوران ما در دنیا بوده اند و فداکاری می کرده اند تا بانی شادی در دل های مردم شوند؛ در این میان ، بسیاری از آنها علاوه بر قهرمانی ، بدون آنکه بخواهند نامی از آنها برده شود ، کار نیک کرده اند و می کنند.

علی دایی نیز بعد از دریافت نشان خود از دستان عباس جدیدی، و در حضور کلانی و فرهاد قائمیان و فاطمه گودرزی ، گفت: من از همه کسانی که امشب در اینجا جمع شدند ، تشکر می کنم ، اما معتقدم کاری که افراد نیکوکار انجام می دهند ، بسیار مهم و باارزش است، و امشب اینجا برای اولین بار دیدم کسانی کارهایی کرده اند که از کارهایی من و امثال من ، بسیار برتر است ، افتخار می کنم و ممنونم.

در پایان این مراسم نیز، از 14 حامی جدی موسسه نیکوکاری مهرآفرین ؛ با اهدای تندیس یاوران مهرآفرین توسط آقایان انصاری، شجاع پوریان و خانم دانشور از اعضای شورای اسلامی شهر تهران تقدیر بعمل آمد .

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group