18 مرداد 1399 ساعت 05:19

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
این جلسه در روز دوشنبه 29 اردیبهشت ماه در سالن کنفرانس شورای شهر بوشهر برگزار گردید. در این جلسه پس از بیان نظرات طرفین راههای مشارکت اتاق بازرگانی بوشهر و سایر بنگاههای اقتصادی در حل چالشهای شهری مبتنی بر مسئولیت اجتماعی شرکتی مورد بررسی قرار گرفت.

این جلسه در روز دوشنبه 29 اردیبهشت ماه در سالن کنفرانس شورای شهر بوشهر برگزار گردید. در این جلسه پس از بیان نظرات طرفین راههای مشارکت اتاق بازرگانی بوشهر و سایر بنگاههای اقتصادی در حل چالشهای شهری مبتنی بر مسئولیت اجتماعی شرکتی مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه تجربیات شورای شهر تهران نیز مورد بررسی قرار گرفت و بر ضورررت توجه شهرداری بر رعایت مسئولیت اجتماعی شرکتی در چرخه تدارکات و تامین شهرداری تاکید گردید. خانم دانشور رییس کمیسیون اخلاق کسب و کار اظهار کرد، شرکت پیمانکاری و طرف قرارداد با شهرداری ها باید مسئولیت پذیر باشند و در قبال فرصتهایی را که شهرداری برایشان فراهم می کند فرهنگ بازگشت به جامعه را داشته باشند.

نایب رییس شورای شهر بوشهر نیز در جلسه بر لزوم انتقال تجربه از سوی کمیسیون اتاق و شورای شهر به شهرداری بوشهر تاکید کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی شواری شهر بوشهر نیز اظهار داشت که می بایست مدلها و الگوها ی نحوه مشارت بین بخشی میان بنگاههای اقتصادی ، سمن ها و سازمانهای عمومی چون شهرداری تعریف و توسعه داده شود.

تشکیل کمیسیون اخلاق کسب و کار در اتاق بازرگانی بوشهر و برگزاری سمینار مسئولیت اجمتماعی شرکتی و نقش صابحان تجارت در بوشهر برگزار گردید .

در ابتدای این همایش شریف پور رییس اتاق بازرگانی بوشهر اضهار داشتند که فرهنگ سازی در زمینه ترویج اخلاق کسب و کار و اگاه کردن بنگاههای اقتصادی از مسئولیت های اجتماعی از مهمترین وظایف اتاق بازرگانی می باشد که اتاق بازرگانی بوشهر به عنوان اولین اتاق شهرستانی در این راه پیش قدم می باشد و قصد دارد که کمیسیون اخلاق کسب و کار را در بوشهر تشکیل دهد.

فاطمه دانشور رئیس کمیسیون اخلاق کسب‌وکار و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی ایران مقوله مهم "لزوم مشارکت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی کشور" را مورد توجه قرار داد. وی در خصوص رهیافت های مختلف و همچنین جایگاه کشورمان در این زمینه و تأثیری که می‌تواند در امر تولید به‌ویژه در خصوص صنایع معدنی ایفا نماید و مهم تر از همه وظیفه بنگاه‌ها در بهبود شرایط زندگی مردم در مناطق محروم سخنرانی کرد.

علیرضا امیدوار نیز در این همایش با مثالهایی از تجربیات کشورها و بنگاههای اقتصادی اضهار داشت این موضوع موضوعی است که به شدت امروزه مورد توجه بنگاها قرار گرفته که بنگاهها فراتر ار نقش تاریخی شان که کسب سود است حرکت می کنند و مسئولیت های بیشتری بپذیرند. .امیدوار مدیر مرکز ترویج حاکمیت و مسئولیت شرکتی نیز گفت تدوین سیاستگذاری و برنامه ریزی در زمینه مسئولیت اجتماعی شرکتی به منظور در گیر شدن بنگاههای اقتصادی در مسایل جامعه توسط نهادهای عمومی چون شهرداری کمک شایانی به شهرداری و بنگاههای اقتصادی می کند تا فرصتهای همکاری با یکدیگر را بهتر بشناسند و ارتباطات غیر رسمی خود را گسترش دهند که این همکاری می تواند حوزه های شهری ، معضلات و اسیب های اجتماعی و توسعه جوامع محلی را در بر گیرد تا این همکاری در دراز مدت به یک مشارکت استراتژیک بینجامد. امیدوار اظهار داشت در زمینه ترویج اخلاق کسب و کار ما به دنبال تغییر رفتار شرکت‌ها بودیم و هستیم. برای تحقق این هدف سه فاکتور لازم است: نخست آگاه‌سازی درباره مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها ؛ دوم اینکه گروه‌های هدف که آگاه شده‌اند بخواهند و تصمیم بگیرند که تغییر کنند؛ سوم اینکه آنهایی که تغییر را می‌خواهند، توان و امکان تغییر را داشته باشند. بنابراین، اولین قدم ما آگاه‌سازی فضای کسب و کار ایران نسبت به مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها و حاکمیت شرکتی است. این مرکز سعی دارد از طریق چهار استراتژی محیط کسب و کار کشور را از این نظر بهبود بخشد. چهار استراتژی یا حوزه تمرکز کاری مرکز فعالیت‌های اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی، وارد کردن این موضوعات به حوزه سیاست‌گذاری عمومی، برنامه‌های ترویجی و برنامه‌های آموزشی و متقاعد‌کننده است.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group