18 مرداد 1399 ساعت 03:49

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

 به مناسبت هفته هلال احمر،فاطمه دانشور ، عضو شورای شهر تهران و رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، طی نشستی زمینه های همکاری و تعامل مشترک را در خصوص پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش خدمات حمایتی از اقشار آسیب پذیر را بررسی کردند.

 

در این نشست رئیس سازمان داوطلبان با اشاره به اهداف و ماموریت های نوع دوستانه جمعیت هلال احمر و ماموریت های سازمان داوطلبان در حمایت از اقشار آسیب پذیر، گفت: عملکرد و فعالیت انسان دوستانه داوطلبان این سازمان در سطح بین المللی است و داوطلبان به مضامینی همچون نوع دوستی، ایثار و بخشش در مقیاس جهانی می اندیشند و بدون هیچ مرزبندی سیاسی، نژادی و... به کمک نیازمندان و آسیب دیدگان می روند. فرح ناز رافع با بیان این مطلب که این چنین فعالیت هایی از سطح محلات و جوامع کوچک مدنی و شهری آغاز می شود و به تامین کرامت انسانی و حمایت از سلامت انسان ها میان ملت ها گسترش می یابد، افزود: بر خلاف تصور عامه که جمعیت هلال احمر را تنها سازمانی برای کمک رسانی و امداد در حوادث می انگارند، این سازمان با هدف هم پوشانی خدمات دولت، به ارائه طیف وسیعی از خدمات حمایتی، معیشتی و فرهنگی می پردازد و در حال حاضر با تکیه و اعتماد به نیروی مشارکت مردمی به ویژه زنان ، توانسته خدمات قابل توجهی را به اقشار محروم و جامعه ارائه کند. وی خاطر نشان کرد: با توجه به هم سو بودن اهداف جمعیت هلال احمر و شورای شهر و وجود بیش از 4 هزار خانه داوطلب در سطح کشور ، می توان با تعامل و هم افزایی ، می توان در خصوص معضلات اجتماعی به کمک مردم رفت چرا که حل مسائل اجتماعی مستلزم داشتن دغدغه، صبر و اقدامات زیرساختی است و خوشبختانه جمعیت هلال احمر دارای شبکه و ظرفیت خوبی در این خصوص است . دانشور نیز توسعه و گسترش خدمات مددکاری اجتماعی را امری مغفول در کشور دانست و گفت: بروز پدیده هایی همچون کودکان کار، کارتن خوابی، اعتیاد و زنانه شدن آسیب های اجتماعی تهدیدی جدی برای خانواده هاست و برای حل این دست مشکلات، نیاز به مددکاری مداخله گر است و مطرح شدن مشکلات و آسیب های اجتماعی در رسانه ها ، موجب حساس سازی نهادها ، سازمان های مسئول و جامعه و در نهایت تصمیم سازی و برنامه ریزی برای کاستن آن ها می شود. عضو شورای شهر تهران جزیره ای عمل کردن سازمان ها و نبود ساختار سیستمی را آفتی برای عملکرد و واکنش موثر در برابر ساختن جامعه ای عاری از مشکلات مذکور عنوان کرد و آمادگی شورای شهر تهران را برای همکاری در پروژه های عام المنفعه جمعیت و فرهنگ سازی در باره مسئولیت اجتماعی را اعلام کرد.در ادامه این نشست فاطمه دانشور رییس کمیته اجتماعی شورای شهر بر ضرورت مفهوم شناسی مسئولیت پذیری اجتماعی تاکید کرد و تدوین قانون جامع در مجلس شورای اسلامی را عاملی مهم در نهادینه شدن آن نامید. دانشور با بیان اینکه امروزه از ظرفیت های بنگاه های اقتصادی آنچنان که باید استفاده نشده گفت: بنگاه های اقتصادی  ظرفیت های مناسبی هستند  که می توانند در حمایت از تشکل های مردم نهاد موثرباشند همچنین وی با تکمیل فرم به عضویت داوطلبانه جمعیت هلال احمر در آمد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group