13 مرداد 1399 ساعت 21:37

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور:

 فاطمه دانشور رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران درنشست مربوط به گزارش کمیته اجتماعی که صبح امروز در سالن جلسات شورای شهر تهران برگزار شد گفت : در حوزه آسیب های اجتماعی چند موضوع را تبین کرده ایم که مهم ترین آنها ساماندهی در کودکان کار و خیابان ، اعتیاد ، کارتون خوابها و... هستند وتصمیم جدید کمیته اجتماعی ساماندهی وضعیت این افراد اسیب دیده است .

فاطمه دانشور رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران درنشست مربوط به گزارش کمیته اجتماعی که صبح امروز در سالن جلسات شورای شهر تهران برگزار شد گفت : در حوزه آسیب های اجتماعی چند موضوع را تبین کرده ایم که مهم ترین آنها ساماندهی در کودکان کار و خیابان ، اعتیاد ، کارتون خوابها و... هستند وتصمیم جدید کمیته اجتماعی ساماندهی وضعیت این افراد اسیب دیده است .
فاطمه دانشور بااشاره به اینکه سامان سرای ویژه کودکان اسیب دیده برای اولین بار در شهر تهران ساخته می شود گفت : با توجه به اینکه در شهر تهران کودکان کارتون خواب و معتاد داریم، تصمیم گرفتیم سامان سرایی ویژه رسیدگی به وضعیت کودکان ساخته شود تا از این طریق بتوانیم رسیدگی جدی تری به وضعیت آنها داشته باشیم .
وی به نبود کمپ اعتیاد برای کودکان در ایران اشاره کردو گفت : ساخت کمپ ترک اعتیاد ویژه کودکان می تواند الگویی برای سایر شهرهای کشور باشد و تهران در این میان نقش آموزش دهنده خود را نیز ایفاکند .
وی در ادامه به بحث ساماندهی کارتون خواب ها اشاره کرد و گفت : کارهای صورت گرفته در این خصوص بیشتر درحوزه نگهداری بوده است . بر اساس برنامه های جدید تصمیم داریم به ساماندهی کارتون خواب ها در سطح شهر تهران بپردازیم.
وی با اشاره به  اقدامات شهرداری تهران در خصوص نگهداری از کارتون خواب ها گفت: ساماندهی این افراد می تواند به بهبودی بیشتر آنها کمک کند .
وی با اشاره به اینکه  بحث آسیب های اجتماعی به دو حوزه پیشگیری و مداخله تقسیم می شود گفت: کمیته اجتماعی شورای شهر تهران درنظردارد در کنار بحث پیشگیری به مداخله در حوزه اسیب های اجتماعی بپردازد.
رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به آسیب های اجتماعی نوپدید در سطح شهر تهران اشاره کردو گفت : کارگروه و اتاق فکری درباره آسیب های اجتماعی نوپدید در کمیته اجتماعی تشکیل شده که موضوعاتی از جمله اعتیاداینترنتی ، ازدواج اینترنتی ، چت روم ها وغیره می پردازد.
وی به شکل گیری کارگروه مسئولیت پذیری اجتماعی بنگاه های اقتصادی اشاره کردو افزود: دربرنامه عملیاتی شهرداری تهران پیش بینی شده است تا شرکت هایی که به مسوولیت اجتماعی خود در قبال انواع پروژه ها عمل نکرده اند از این به بعد با انها همکاری صورت نگیرد .
فاطمه دانشور در قالب این پروژه به روز داوطلبی کارکنان اشاره کردو گفت : تاکنون صد شرکت اعلام آمادگی کردند که در این روز عام المنفعه و به صورت رایگان به فعالیت درحوزه محیط زیست شهری، توسعه پایدار و موضوع آسیب های اجتماعی  بپردازند .
وی مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان را یکی از کارهای جدی کمیته آسیب های اجتماعی دانست و عنوان کرد : در کارگروهی که با آقای صابری عضو شورای شهر تهران داریم قرار است به این موضوع رسیدگی شود .

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران یکی از کارگروه مهم در شورای شهر را کارگروه زنان عنوان کرد و گفت: در این کارگروه دغدغه‌های زیادی مطرح است و این در حالی است که در سال‌های اخیر در این حوزه تعامل سازنده و هدفمندی میان دستگاه‌ها وجود نداشته است و بیشتر کارها به صورت جزیره‌ای صورت گرفته است.

 فاطمه دانشور با اظهار تاسف نسبت به اینکه تعامل و همکاری میان دستگاه‌ها در حوزه زنان وجود ندارد، اظهار کرد: هیچ‌یک از سازمان‌ها اطلاعی از نوع کارکرد دستگاه‌ها در حوزه زنان ندارند. مثلا معاونت زنان ریاست ‌جمهوری هیچ اطلاعی از امور زنان مجلس ندارد. به همین دلیل در کارگروه زنان، طرحی در دستور کار قرار گرفت تا مجمع زنان تصمیم‌ساز کشور تشکیل شود و این در حالی است که در فرمایشات مقام معظم رهبری نیز به این موضوع اشاره شده است.

 وی با تاکید بر اینکه تشکیل نهاد فراقوه‌ای ویژه زنان می‌تواند کمک مؤثری را به مجمع زنان داشته باشد، افزود:در کارگون زنان کمیته اجتماعی سعی داریم به بنیان خانواده توجه کنیم. در برنامه پنج ساله شهرداری و کمیسیون فرهنگی در این خصوص توجه ویژه‌ای شده است. با توجه به افزایش آمار طلاق و اعتیاد باید توجه ویژه‌ای را به بنیان خانواده کرد و در این راستا باید دستگاه‌های مسئول تعامل سازنده‌ای با یکدیگر داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه باید مطالعه و پژوهش بیشتری شود تا دلیل افزایش آمار طلاق در کشور مشخص شود،گفت: در این زمینه شوراها می‌توانند نقش مهمی را ایفا کنند. تخصیص میزهای مشاوره رایگان ـ تقویت بینش زنان راجع به خودشان و کارآفرینی ویژه زنان از جمله موضوعاتی است که در کارگروه زنان و در کمیته اجتماعی مورد پیگیری قرار می گیرد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group