17 مرداد 1399 ساعت 16:48

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

فاطمه دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بازدید از مرکز کاهش آسیب های اجتماعی تهرانسر و موسسه کاهش آسیب های سیمای سبز رهایی شکل گیری سازمان های مردم نهاد تخصصی در زمینه آسیب های اجتماعی را مهم ارزیابی کرد و گفت:

انجمن هایی که به صورت تخصصی در حال فعالیت هستند می توانند با ثبت سابقه و تجربه فعالیت ها یشان به صورت کتاب و گزارش آنها را حفظ و به مسئولین و فعالین در این حوزه انتقال دهند.

همچنین بیان نمود: فعالیت این موسسه از آنرو دارای ارزش است که در راستای خدمات پیشگیری و درمان افراد مبتلا به بیماری اعتیاد تلاش می نماید. اعتیاد یک بیماری اجتماعی است که عوارض جسمی و روانی دارد و تا زمانی که به علل گرایش به اعتیاد توجه نشود درمان به تنهایی کافی نیست. عوارض ناشی از اعتیاد تهدیدی جدی برای جامعه است و رکود اجتماعی را سبب خواهد شد که ویرانگری های حاصل از آن باعث سقوط بسیاری از ارزش ها و هنجارهای فرهنگی و اخلاقی شده و سلامت جامعه را به مخاطره می اندازد.

وی ادامه داد: سازمانهای مردم نهاد تخصصی می بایست با ایجاد مراکز مختلف در سطح شهر شبکه گسترده ای را با هدف رفع آسیب های اجتماعی بوجود آورند و از این تجربیات استفاده لازم را ببرند.

دانشور با بیان اینکه می توان برای کمک به آسیب دیدگان اجتماعی از بهبود یافتگان استفاده کرد، گفت: می بایست با برنامه ریزی مناسب فضایی را پدید آورد که بهبود یافتگان دیگر مجبور به بازگشت به محل جرم خیز سابق خود نباشند.   

وی در ادامه به عملکرد شهرداری در زمینه آسیب های اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری نهادی مردمی است و این مردمی بودن سبب شده است که سازمان های مردم نهاد ارتباط بهتری با شهرداری برقرار کنند و شهرداری نیز ارتباط راحت تری با این سازمان ها داشته باشد.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: امروز شهرداری ها در میان ارگان ها و نهادهایی که وظیفه قانونی در زمینه آسیب های اجتماعی دارند، پیشتاز است و نسبت به سایر مسئولان امکانات بیشتری را در اختیار سازمان های مردم نهاد قرار داده است. و در آینده نیز در شورای اسلامی شهر تهران مصرانه، گسترش حمایت از سازمان های فعال مردم نهاد در حوزه آسیب های اجتماعی را دنبال می کنیم.

دانشور در ادامه بر لزوم تشویق بنگاههای اقتصادی در کمک به سازمان های مردم نهاد تاکید کرد و ادامه داد: در برنامه پنجساله شهرداری تهران شهرداری موظف به ارائه طرح جامع مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها نموده ایم که عمدتا در جهت کاهش آسیب های اجتماعی شهر تهران می باشد.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: امروز شهرداری این قابلیت را دارد که شهروندان را با مسائل اجتماعی شهر تهران از طریق رسانه ای که در اختیار دارد، قرار دهد تا سازمان های مردم نهاد بتوانند به تشریح فعالیت تخصصی خود بپردازند و حمایت عمومی را جلب کنند.

دانشور بر لزوم برقراری ارتباط موثرب بین بخشی تاکید کرد و گفت: تا زمانی که میان بخش های موظف در زمینه آسیب های اجتماعی، همچون بهزیستی و آموزش و پرورش و وزارت کار و بهداشت تعامل برقرار نشود نمی توان انتظار داشت که سازمان های مردم نهاد در رسیدن به اهداف خود بهتر عمل کنند.

وی در ادامه به موضوع مسئولیت پذیری اجتماعی اشاره کرد و گفت: مسئولیت پذیری اجتماعی متأسفانه کمتر مورد توجه نهادهای حاکمیتی در کشور ما قرار گرفته است بنا بر این کمیته اجتماعی در شورای اسلامی شهر تهران با انگیزه بالایی به دنبال نهادینه کردن این مفهوم در برنامه شهرداری و اجرایی شدن آن را دنبال می کند.

گفتنی است رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در این دیدار با حضور در موسسه کاهش آسیب های سبز رهایی و در میان مدد جویان به گفتگوی صمیمی با مددجویان و مسئولین این سازمان مردم نهاد پرداخت و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گ

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group