07 آذر 1399 ساعت 09:05

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

فاطمه دانشور دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در این بازدید بر ضرورت بکارگیری مددکاران اجتماعی متخصص برای حمایت از خانواده های زندانیان تاکید کرد، و گفت: می توان از ظرفیت فضاها و اماکن شهرداری برای حضور مسئولانه و دلسوزانه مددکاران اجتماعی استفاده کرد.

 

دانشور اظهار کرد :چنانچه برای زندانی آزاد شده از بند حمایت خدماتی تعریف نشود چه بسا این افراد تبدیل به کارتن خواب شده که در آن صورت وظایف شهرداری سنگین تر می شود. وی همچنین شناسایی NGO های فعال در این حوزه و حمایت از آنها را وظیفه شورا و شهرداری دانست و خواستار رسیدگی به مشکلات و مسائل این انجمن شد.

دانشور تصریح کرد: ایجاد حساسیت در مردم برای کمک به این بخش از جامعه و فرهنگ سازی در عموم مردم برای پذیرش اجتماعی این قشر از طریق آگاهی رسانی رسانه ها امکان پذیر خواهد بود و همچنین به در اختیار گذاشتن پایگاهی برای ایجاد کارآفرینی اشاره کرد و گفت از ظرفیت فضاها و امکانات سخت افزاری شهرداری می توان جهت تسهیل کسب و کار برای این قشر بهره جست.

در پایان رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران- اظهار داشت که حضور مددکاران اجتماعی متخصص در مدارس واقع در مناطق پرخطر از موارد بسیار مهمی است که بایستی مورد توجه مسئولین قرار گیرد و امیدواریم در تعامل با وزارت آموزش و پرورش بتوانیم این مهم را در مدارس نهادینه کنیم.

دانشور افزود:در موارد بسیاری مشاهده می شود فرزندان زندانیان برای تامین معیشت خانواده مدرسه را رها کرده و با حضور در خیابان ها مشغول دستفروشی می شوند که با حمایت از خانواده های زندانیان می توان از بروز این پدیده پیشگیری کرد.

وی خاطر نشان کرد: پرداختن به موضوع و رسالت این انجمن و حمایت از آن ،از وظایف شورا و مردم است و حمایت خود را از تلاش این انجمن اعلام و گفت در جهت حل مشکل این انجمن تلاش خواهد کرد.

 بنا به گفته مسئولین این انجمن فعال درحوزه خدمت رسانی به زندانیان آزاد شده، 40% از زندانیان از بند رها شده به خدمات نیاز دارند که تنها 3% از این امکانات برخوردار می باشند.

یکی از مسئولین انجمن داوطلبان خدمات اجتماعی زندانیان عنوان کرد که بسیاری از زندانیان آزاد شده، خانواده ندارند و یا خانواده های مستعد جرم دارند که وظیفه انجمن اسکان فوری و بلافاصله، بخصوص برای زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست این است.

همچنین نوع رفتار با این افراد در چنین مراکزی از مسائل بسیار مهمی است که برای بازگشت به جامعه این افراد و پذیرش اجتماعی آنان بسیار مهم است. وی همچنین اظهار کرد که داوطلبان بسیاری برای خدمات وجود دارد ولی جایی برای استقرار آنها وجود ندارد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group