13 تیر 1399 ساعت 17:09

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

.

پاييز ٩٤ بود كه جمعی از زنان بی خانمان و كارتن خواب كه دچار اعتياد شديدی بودند طی اجرای يک طرح ناكارآمد جهت ترک اجباری جمع آوری شدند . از اولين روز اجرای طرح پيگير وضعيت كودكانشان بودم . در جستجوها جهت يافتن كودكانی كه مادر و پدرانشان دچار اين آسيب بودند با ميثم و بهاره نه و پنج ساله برخورد كردم كه كارشان خرده فروشي مواد مخدر بود و ميثم نيز نتوانسته بود درس بخواند . خيلی زمان برد تا توانستيم بچه ها را از دست تيم خلافكار رهانده و تحويل بهزيستی دهيم . برادر و خواهری كه به هم وابسته بودند در دنيای بی كسی شان از هم جدا شدند ميثم به مركز پسرانه بهزيستی و بهاره به مركز دخترانه منتقل شد . هم اكنون شرايط خيلی بهتری نسبت به زندگی پر از بزه و توام با سوتغذيه شان دارند و ميثم خيلي خوب درس ميخواند . اما آنچه قلب انسان را به درد می آورد اين است در سايه غفلت قانونگذاران ما ، ميثم ها وبهاره های زيادی در مراكز بهزيستی دور از همند و شايد ماهها يكديگر را نبينند . عيد امسال پيگير احوال اين كودكان شدم . شنيدم بعد از ماهها ميثم و بهاره خيلي كوتاه مدت در ايام عيد يكديگر را ديده اند و بعد از جدايي ، بهاره برای دوري از برادرش روزها بيقراری ميكرده است . براي چندمين بار مطلبی اينچنين مي نويسم كه شايد نمايندگان مجلس بخوانند و همت و اراده جدی كنند برای تعيين تكليف لايحه حمايت از كودكان . از زنان نماينده مجلس تقاضا مندم علاوه بر آنكه پيگير حقوق زنان هستند بيشتر پيگير حقوق كودكان در مجلس باشند زيرا كودكان زبان بيان حال ندارند و ما بايد زبان بيان حال آنها باشيم و خلاهای زندگی كودكان علی الخصوص كودكان در معرض آسيب را شناسایی و در صدد رفع آلام و دردهاي آنها باشيم . بارها و بارها در گشت هاي شبانه در محلات پرخطر شهر تهران صداي بيصدای نفس هايشان را شنيده ام و كمتر گوشی ديده ام كه گوش به ترجمان اين نفس ها بسپارد .
طرحی پياده كنيم كه خواهران و برادران در مراكز بهزيستی دور از هم نباشند.
اين دوری در سير فرزند خواندگی ها ممكن است به جدایی های هميشگی بينجامد

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group