فاطمه دانشور | عضو شورای شهر | مهرآفرین

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

همایش تخصصی مسئولیت پذیری اجتماعی و بررسی ابعاد مختلف آن در جامعه ، با حضور خانم دانشور عضو و رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ، زارع صفت رئیس سازمان رفاه و خدمات اجتماعی ، دکتر سلیمی شهردار منطقه 21 ، قائم مقام ، معاونین ، شهرداران نواحی ، رؤسای ادارات و جمعی از مدیران منطقه ای در محل سالن اجتماعات اندیشه سرای کوثر در منطقه 21 برگزار گردید ...

در این نشست ، دانشور عضو و رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به تعامل و همکاری هرچه بیشتر شهرداری ها ، بنگاههای اقتصادی و NGOها اشاره کرد و گفت : مجموعه این عوامل می بایست در مشکلات و معضلات زیست محیطی و آسیبهای اجتماعی مشارکت نموده و در حل چالش های موجود در جامعه کوشا باشند .

وی خاطرنشان کرد : طرح مسئولیت پذیری اجتماعی ، نخستین بار توسط کمیته اجتماعی ، در شورای اسلامی شهر تهران مطرح شد که شرکتهای خصوصی و نیمه خصوصی و همچنین بنگاههای اقتصادی طرف قرارداد با شهرداری ها بعنوان مخاطبین اصلی اجرای این طرح در نظر گرفته شدند .

عضو و رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه 5 بعد تحت عنوانهای : رهبری ، محیط کار ، بازار و صنعت ، جامعه و محیط زیست ، ابعاد اصلی و مهم مسئولیت پذیری اجتماعی را تشکیل می دهند ، ابراز داشت : شرکتها و بنگاههای اقتصادی با رعایت این نکات می توانند شهرت و اعتبار کاری خود را حفظ نموده و با به رسمیت شناختن حقوق مشتریان و افزایش سطح رضایتمندی آنان ، در جهت توسعه پایدار گام بردارند .

در ادامه این نشست ، دکتر سلیمی شهردار منطقه 21 به ایراد سخنرانی پرداخت و نقش پررنگ مشارکتهای شهروندی را مهم دانست و گفت : پذیرفتن نقش شهروندان در اداره امور شهری یک ضرورت و اجبار است و بدون مشارکتهای مردمی ، در آبادانی ، عمران و مدیریت شهری نتایج مطلوبی حاصل نخواهد شد .

شهردار منطقه 21 با اشاره به تحمیل جنگ 8 ساله به ملت ایران و با استناد به بیانات امام خمینی ( ره ) که جنگ را خود مردمی که انقلاب کردند اداره خواهند نمود ، مسئولیت پذیری اجتماعی را جزء اصول و ارکان مهم دوام و پایداری جامعه شهری خواند و ایجاد بسترسازی مناسب و فضای آکنده از اعتماد و اطمینان را در راستای نیل به اهداف مدیریت شهری مثمر ثمر عنوان کرد .

وی در پایان این نشست ، همگان را به انجام این مسئولیت ارزشمند ترغیب کرده و آمادگی کامل شهرداری منطقه 21 را در تشکیل کمیسیون مسئولیت پذیری اجتماعی و اجرای آن اعلام نمود .

فاطمه دانشور عضو شورای شهر

آخرین اخبار

web stats log analyzer

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Cyanviolet Group