31 تیر 1398 ساعت 19:09

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

فاطمه دانشور رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران بااشاره به اینکه قانون اساسی رفاه عمومی را به عهده دولت قرار داده است، گفت :

فاطمه دانشور رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران بااشاره به اینکه قانون اساسی رفاه عمومی را به عهده دولت قرار داده است، گفت : دولت این وظیفه را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپرده است و در این میان بحث آسیب دیدگان اجتماعی بر عهده سازمان بهزیستی است . وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی با مسائل مختلفی سرو کار دارد، افزود : موضوع کارتن خواب ها ، کودکان کار و خیابانی، معلولان و سالمندان و همچنین آسیب های نوپدید از جمله موضوعاتی است که بهزیستی در تهران با آن روبرو است و این در حالی است که برخی از آسیب ها رو به افزایش است.

دانشور با تاکید بر اینکه در بحث پیشگیری از آسیب ها عملکرد بهزیستی ضعیف بوده است گفت: اگر به این موضوع توجه می شود قطعا میزان آسیب ها کمتر از شرایط فعلی بود .

وی با تاکید بر اینکه فعالان حوزه اجتماعی از همان ابتدا و از زمان پرداخت یارانه های نقدی به سرپرستان فاقد صلاحیت پرداخت نشود، خاطرنشان کرد: متاسفانه یارانه نقدی به سرپرستان فاقد صلاحیت نیز پرداخت می شود و به این ترتیب خانواده ها از هیچ حمایتی در مواجهه با بدسرپستی برخوردار نیستند . بنابراین در این خصوص باید چاره اندیشی شود . دانشور ادامه داد: سازمان بهزیستی کشور باید تهسیلات ویژه ای را برای کودکانی که از این مجموعه ترخیص می شوند داشته باشند و از آنها حمایت کند . این عضو شورای شهر تهران یادآور شد : براساس آمارها و گزارش ها عده زیادی از کارتن خواب ها معتاد هستند و این در حالی است که در بین این افراد،پدران و مادرانی پیدا می شوند که علاوه بر اینکه خودشان کارتن خواب و معتاد هستند، کودک نوزاد آنها نیز به مواد مخدر اعتیاد دارد و ما باید بتوانیم مرکزی برای ترک اعتیاد نوزادان همانند یک بیمارستان مجهز راه اندازی کنیم هرچند شهرداری تهران با این موضوع ورود کرده است، اما یک مرکز کافی نیست و بهزیستی باید مراکز بیشتری برای ترک اعتیاد نوزادان و کودکان راه اندازی کند دانشور ادامه داد: یکی دیگر از معضلات ما فقدان مددکاران اجتماعی است ؛ افرادی که باید متخصص, دارای اختیار و مداخله گر باشند. در بیشتر کشورهای پیشرفته این مددکاران هستند که دارای اختیارات قانونی بوده و حتی می توانند در صورت لزوم به خانه ورود و بحران را مدیریت کنند . بنابراین باید تمهیداتی در نظر گرفته شود تا مددکاران بهزیستی بدون موانع قانونی به فعالیت های خود بپردازند . وی همچنین عدم توجه به معیشت کارکنان سازمان بهزیستی را مانعی برای تخصص گرایی در این سازمان دانست و گفت: اگر به حصول درآمد کارکنان این سازمان توجه شود میتوان نسبت به فعالیت متخصصان اجتماعی امیدوار بود . دانشور با اشاره به اهمیت موضوع کارتن خواب ها و آسیب دیدگان اجتماعی گفت: در این زمینه باید آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، وزارت رفاه، قوه قضاییه و مدیریت شهری شبکه ای را ایجاد کنند تا این شبکه بتواند برنامه های مدونی را برای کاهش آسیب های اجتماعی انجام دهند .

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group