31 تیر 1398 ساعت 18:12

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

در راستاي توسعه و ترويج فرهنگ کار و کارآفريني وبه منظور نمايش توليد کالاها و خدمات براي بازديدکنندگان و علاقه مندان خصوصا جوانان اولين نمايشگاه دستاوردهاي کارآفرينان شهر تهران به همت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت هاي اجتماعي شهرداري تهران در بوستان قيطريه برگزار شد.

در راستاي توسعه و ترويج فرهنگ کار و کارآفريني و به منظور نمايش توليد کالاها و خدمات براي بازديدکنندگان و علاقه مندان خصوصاجوانان اولين نمايشگاه دستاوردهاي کارآفرينان شهر تهران به همت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت هاي اجتماعي شهرداري تهران در بوستان قيطريه برگزار شد.
اولین نمایشگاه دستاوردهای کار آفرینان شهر تهران به مناسبت هفته کار آفرینی از تاریخ 13 تا 19 مردادبا حضور کارآفرینان برجسته شهر تهران در بوستان قیطریه برگزار گردید.
در این نمایشگاه که با هدف حمایت از فعالیت های کار آفرینانه و استقبال از ایده های برتر و همچنین آموزش و مشاوره به علاقمندان در این حوزه برگزار شد از محصولات کار آفرینان نمونه در 70 غرفه رونمایی شد.
در اين نمايشگاه که به مناسبت هفته کارآفريني به همت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت هاي اجتماعي شهرداري تهران به عنوان متولي حوزه اجتماعي شهرداري تهران و به عامليت سازمان، حوزه اجتماعي مناطق 22 گانه تهران،وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، سازمان بهزيستي، کميته امداد،جهاددانشگاهي، سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور، مرکز هدايت و حمايت از کارآفرينان علمي کشور، نشريات تخصصي حوزه کارآفريني و کسب و کار، دانشکده کارآفريني، سازمان هاي مردم نهاد، اتحاديه صنايع دستي کشور، سازمان بسيج علمي کشور، صندوق مهر امام رضا (ع)، بانک قرض الحسنه رسالت، اداره کارآفريني و اشتغال سازمان زندان هاي استان تهران و با مشارکت مرکز خدمات اجتماعي معاونت امور اجتماعي و فرهنگي منطقه يک داير گرديد،
حسین زارع صفت مدیر عامل سازمان رفاه،خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران درباره اهداف برگزاری نمایشگاه گفت: موضوع توسعه کار آفرینی با تاکید بر کار آفرینی محلی و کسب و کار خانگی از ماموریتها و وظایفی است که سازمان رفاه،خدمات و مشارکت های مردمی دنبال می کند.این فعالیتها در سطوح مختلفی شامل بسترسازی و ایجاد تسهیلات برای کار آفرینان،آشنایی با فضای کسب و کار، مهارت آموزی های مقدماتی و ارائه آموزشهای کار آفرینانه،مشاوره های شغلی در راستای کار آفرینی و ایجاد زمینه های مناسب برای عرضه محصولات،تشکیل تعاونی های کسب و کار محلی و معرفی کار آفرینان به مراکز مسئول و متولی انجام می‌شود.
به گفته زارع صفت، از جمله مزایای این دوره از نمایشگاه، در معرض دید قرار گرفتن فرآیند تولید است.به طوریکه بازدیدکنندگان به راحتی با فضای کسب و کار و روحیه کار آفرینی آشنامی شود. همچنین مردم می بینند که پشت صحنه آنچنان هم پیچیده نیست و با کمی خلاقیت و ابتکار و امکانات می توان کار تولیدی انجام داد.
فاطمه دانشور، عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز که عصر پنجشنبه و در چهارمین روز برگزاری این نمایشگاه در بوستان قیطریه حاضر شده بود با بیان اینکه شورای شهر وظیفه سیاستگذاری های لازم برای حمایت و توسعه فعالیتهای کار آفرینانه دارد افزود:یکی از این سیاستها تاسیس خانه‌های کار آفرینی در سطح 374 محله تهران بزرگ است که تعداد 80  خانه دایر شده اند و فعال هستند.
وی افزود: باقی خانه های کارآفرینی نیز در دو سال آینده تجهیز می شوند تا استعدادهای کار آفرینی در محله ها شناسایی شود. همچنین به واسطه تسهیلاتی که از طریق شهرداری به آنها ارائه می شود خلاقیت خود را در جهت کار تولیدی نشان می دهند.  

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group