26 خرداد 1398 ساعت 01:09

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
همایش «حس خوب یک پرستو»

 همایش "حس خوب یک پرستو" با محوریت موضوع کودکان کار، با حضور فاطمه دانشور عضو شورای اسلامی شهر تهران، سید محسن اسدی شهردار منطقه 16، سید مازیار علوی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 16، فائزه دولت دبیر کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، جمعی از شهروندان تهرانی، شهرداران نواحی، مدیران حوزه اجتماعی، مدیران محلات و اعضای شورایاری ها در سالن آمفی تئانر شهرداری منطقه 16 برگزار شد.
 

* اهدای اولین جایزه «نیکوکار محله»

تبیین اهمیت فعالیت کانونهای محلی در قالب سراهای محلات و نیز بهره گیری از ظرفیت سازمانهای غیردولتی در تحقق حداکثری مسئولیت اجتماعی نهاد مدیریت شهری، هدف این همایش بود .
اهدای اولین جایزه ابتکاری "نیکوکار محله" نیز ویژه برنامه این همایش بود که در این راستا، از فاطمه دانشور به عنوان یکی از فعالان حوزه توانمندسازی کودکان کار و 12 نیکوکار محله تقدیر به عمل آمد.

* راه اندازی مرکز توانمندسازی کودکان کار در منطقه 16

فاطمه دانشور عضو شورای اسلامی شهر تهران در همایش "حس خوب یک پرستو" در منطقه 16 طی سخنانی گفت: هرجا صحبت از کودکان کار است با همه وجودم حاضر میشوم.

وی با اشاره به اینکه کودکان کار زنان و مردان بزرگ آینده هستند، اظهار داشت: قویترین بازرگانهای ما کودکان کار بوده اند.
دانشور افزود: خداوند بعضی از بنده هایش را خیلی زیاد دوست دارد و به این دسته از بندگانش رنج هدیه میکند تا هیچوقت از کنار خدا جم نخورند و دور نشوند.

وی تاکید کرد: مسئولین هرچقدر برای کودکان کار و در حوزه آسیبهای اجتماعی کار کنند بازهم کم است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: صحنه های کار کردن برای مردم عبادتگاه است زیرا عبادت جز خدمت به خلق نیست.

دانشور اعلام کرد: سال گذشته در شورای شهر تهران مصوب شد که 10 مرکز برای توانمندسازی کودکان کار در تهران تاسیس شود که یکی از این مراکز ده گانه در منطقه 16 راه اندازی میشود.
در پایان این مراسم تندیس و لوح اولین جایزه فصلی - منطقه ای نیکوکار محله به پاس خدمات خانم دانشور از سوی شورایاری و شهردار منطقه به ایشان اهداء گردید .
محمدباقر  فرهند « مسئول ستاد راهبری مدیریت محلات منطقه 16» گفت : این جایزه به منشور افزایش احساس تعلق محلی و ارتقاء رویکرد بخشش ، نیکوکاری و گذشت هر فصل با همکاری ستاد راهبری محلات منطقه به شهروندان فعال و خیرین منطقه 16 اهداء خواهد شد .
وی افزود : این جایزه فصلی بوده و برای اولین بار در مدیریت شهری تهران رخ داده است .

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group